Eğitim
  • 7.11.2018 11:04

Ziya Selçuk: Özel eğitime teşvik kaldırılacak

Bakan Ziya Selçuk'tan kritik karar! 'Kademeli olarak kaldırılacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019 yılı bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi. Selçuk, "Özel öğretime teşvik uygulamasını kademeli olarak kaldıracağız" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) ile üniversitelerin 2019 yılı bütçelerinin görüşmelerine başlandı. Komisyonda Bakan Selçuk, önemli mesajlar verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Müfredat iyileştirilecek. Yabancı dil konusunda dijital ortam oluşturulacak. Müfredatlar, çocukların ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda esnek, modüler ve uygulamalı olarak iyileştirilecektir. Özel öğretime teşvik uygulamasını kademeli olarak azaltılarak kaldıracağız. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında ödeme miktarları Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Bakanlığımızın müştereken belirlediği oranda artırılarak, eğitim ve öğretim kademesine göre yıllık 3.290 TL ile 4.610 TL arasında değişen eğitim ve öğretim desteği ödenecektir." dedi.

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER