Spor
  • 24.11.2016 00:40

Zlatan bir sezon daha Manchester'da

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic'in sözleşmesindeki opsiyonu kullanacaklarını açıkladı.

Geçen yaz PSG macerasına son vererek Manchester United ile sözleşme imzalayan ve kariyerinde ilk kez Premier Lig deneyimi yaşayan Zalatan Ibrahimovic bir sezon daha adada kalacak.

Kırmızı şeytanlarda bu sezon 8 gol atan ve takımın en golcü futbolcusu olan Zlatan hakkında konuşan Jose Mourinho, İsveçli yıldızın bu sezon sonunda bitecek bir yıl sözleşmesindeki opsiyonu kullanacaklarını söyledi.

''Söleşmesindeki bir yıllık opsiyonu kullanacağız. İki yıl sonra serbest kalacak.'' diyerek, Feyenoord maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında 35 yaşındaki futbolcunun bir 2017-2018 sezonun sonuna kadar kulüpte kalacağını açıkladı.

''Napolyon'un yapamadığını yapayacağım'' 
Dün yaptığı açıklamada, ilerleyen yıllarda ABD'de futbol oynayabileceğini söyleyen Zlatan, ''Birçok insan kariyerleri boyunca bir yerde kalır. Ama ben Napolyon gibi çok dolaştım ve ayak bastığım her yeri fethettim. Belki Napolyon’un yapamadığını yapıp Atlantik’i aşarak Birleşik Devletler’i de fethederim.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER