Gündem
  • 29.3.2020 15:15

Zülfü Livaneli'nin korona test sonucu belli oldu

CHP'ye yakınlığı ile bilinen ve geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalandığı şeklindeki iddialar ile gündeme gelen Zülfü Livaneli, test sonuçlarını negatif çıktığının ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Kısa süre önce Türkiye'ye gelen CHP’li 73 yaşındaki şarkıcı Zülfü Livaneli, ABD'deki imza gününde koronavirüs kaptığı şeklindeki iddialara ilişkin konuştu.

Test sonucunu açıkladı

Açıklamasında "25 Şubat'ta eşim ve kızımla üç ayrı etkinlik için New York'a gittik. Bunlardan ikisi, Rumi Suite konserleri, Serenad kitabımın İngilizce baskısıyla ilgili düzenlenen bir toplantı, öteki de Columbia Üniversitesi'nde bir söyleşiydi. Kitap toplantısında yaklaşık yüz Amerikalı ve Türk vardı. Columbia'da da salon tamamen doluydu. Bu iki toplantıdan birinde corona virüs kapmış olmalıyız." diyen Livaneli, "Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye'ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz. Kim hangi toplantıda, kime geçirdi bunu söylemek imkansız.." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER