Asayiş
  • 31.1.2012 13:56

‘NAH’ çıkan kart için 8 yıl istendi

Ulusoy’un şikâyeti üzerine haklarında işlem başlatılan market sahibi Mustafa Kaşar, kartları kendisine satan Yüksel Erdem ile bu kişinin aldığını öne sürdüğü Fikri Altundağ hakkında ‘dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik’ suçundan 8’er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

‘Böyle bir uygulamamız yok’
Geçen yıl 11 Kasım’da Bornova İlçesi’ndeki marketten cep telefonu için kart alan Seval Ulusoy, eve gittiğinde yükleme yapmak için şifre bölümünü kazımaya başladı. Şifre bölümünü tam kazıdıktan sonra çıkan yazıyı okuyan Seval Ulusoy, şaşkına döndü. Dolandırıcıların şifre bölümünün üzerini kapatmadan önce dalga geçer gibi “Nah çıktı” yazılı mesaj bıraktıkları ortaya çıktı.

Olayı, cep telefonu operatörünün müşteri hizmetleri yetkilisine aktaran Ulusoy, böyle bir uygulamaları olmadığını öğrenince bayiye gitti. Dolandırıcıların kart üzerinde oynama yapmış olabilecekleri cevabını alan Seval Ulusoy’un ihbarı üzerine harekete geçen polis, market sahibi Mustafa Kaşar, para yükleme kartlarını seyyar olarak kendisine satan Yüksel Erdem ve kartları satın aldığını öne sürdüğü Fikri Altundağ’ı gözaltına aldı. İfadelerinde, kartlar üzerinde oynama yapmadıklarını, böyle bir olayı kimin yaptığını ise bilmediklerini ileri süren şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Güncellenme Tarihi : 23.3.2016 10:09

İLGİLİ HABERLER