Gündem
  • 31.3.2014 02:12

'1 Nisan şakası değil, milletin şakası yok'

Adliye'de oy sayma işlemlerini yakından takip eden Çakır, çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.
"BU SEÇİM, MALATYA'MIZ İÇİN HİZMETİN DEVAMI ANLAMINA GELİYOR"
Ahmet Çakır, herkesin milli iradeye saygı göstermesi gerektiğini belirterek, "Seçim maratonunun sonuna geldik. 4 ay yoğun bir şekilde çalıştık. AK Parti İl Teşkilatımıza, Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Ama öncelikle en büyük teşekkürü Malatya halkına ediyorum. 4 ay programlarımızı ve projelerimizi ortaya koyduk. Söz sırası halkımıza geldi. Sandıklarda oy kullanan hemşehrilerimizi de ziyaret ettik. Sakin bir seçim atmosferi vardı. Çok ciddi bir katılım olduğunu gördük. Bu çok önemli Çünkü vatandaşlarımız artık oyuna sahip çıkıyor. İnsanlarımız ülkesine, istikrara ve geleceğine sahip çıkıyor. Dolayısıyla yöneticine sahip çıkıyor. Milli irade bugün sandıkta tecelli etmiş oldu. Sonuçlar gayet güzel, inşallah bizde buna layık olmaya çalışacağız. Herkesin bu milli iradeye saygı göstermesi lazım" dedi.
30 Mart yerel seçimlerinin, hizmetin devamı anlamına geldiğini kaydeden Çakır, "Siyaset ve çalışmalar halk için yapılmaktadır. Bizlerde bu süre içerisinde bütün çalışmalarımızı tamamladık. Resmi sonuçları bekliyoruz. İnşallah bu seçim, Malatya'mız için hizmetin devamı anlamına geliyor. Ben ülkemiz içinde birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
"SEÇİMİ GALİBİ, AK PARTİ, MİLLET VE MİLLİ İRADE OLDU"
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 30 Mart yerel seçimlerinin galibinin millet ve milletin iradesi olduğunu belirterek, "Resmi olmayan sonuçlara göre Malatya'mızda iyi bir noktadayız. 12+1 yaptık gibi gözüküyor. Bütün herkese teşekkür ediyoruz. Gerçekten bu zafer, o insanlarımızın zaferidir. Ama olayın 2 galibi, 2 mağlubu var. İnsanlarımızın milli iradelerini sandığa yansıtmamaları için, sandığa gitmemeleri noktasında; sandığa gitseler de, "AK Parti'ye oy vermeyin, şu partilere oy verin" diyen bazı mahfiller vardı. Ama bütün bunlara rağmen her ikisinde de mağlup olan bu karanlık güç odaklarının yapmış oldukları sinsi planlar var idi. Ama diğer taraftan vatandaşımız bütün tehditlere ve ricalara rağmen yine sandığa gitti ve en yüksek oranda bir katılım oldu. Milli iradenin sandığa yansımış olduğu en yüksek oranda seçimlerimizden bir tanesi oldu. Yine AK Parti'ye karşı savaş açan bütün muhalefetle beraber kayıt dışı siyaset yapmaya çalışan bu güç odakları da hezimete uğradılar. Kesinlikle bunun galibi AK Parti, milletimiz ve milli irade oldu" şeklinde konuştu.
"BU 1 NİSAN ŞAKASI DEĞİL, MİLLETİN ŞAKASI YOK"
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, millet ile birlikte siyaset yapmanın onurunu yaşadıklarını ifade ederek, "Bütün Malatya ve Türkiye'ye teşekkür ediyoruz. Milli iradenin sandığa yansıdığı gün. "30 Mart bir milat" dedik. Ve bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin en uzun süreli iktidarı AK Parti'nin 8. seçimi oldu. ve 8. seçimde bir kez daha 3. yerel seçimi ve 3 genel seçimi başarıyla çıkarmış bir hükümet, iktidar ve parti var. Ve bu partiyi her defasında omuzlarına alan bir millet var. Biz bu milletin her daim emrindeyiz. Bundan sonrada emrinde olmaya devam edeceğiz. Millete rağmen siyaset yapılmayacağını herkesin görmesi gerekir. Biz, milletimizle birlikte siyaset yapmanın onurunu, şerefini ve gururunu yaşıyoruz. Bugün Malatya ile beraber yol arkadaşlığı yapmanın onurunu yaşıyoruz" şeklinde konuştu.
Çalık, milletin şakasının olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Sayın Başbakanımızın Malatya mitinginde, "Malatya tarih yazıyor" dediklerinde, insanlar dönüp, Bu montaj mı?" dediler. Şimdi bu seçim sonundaki oy oranlarını da montaj olarak değerlendirebilirler. Bugün 31 Mart ama bir sonraki gün 1 Nisan. Bu 1 Nisan şakası değil. Milletin şakası yok. Milletin sesine kulak verirseniz, sizi böyle omuzlarına alıyor. Eğer dinlemezseniz, o zaman böyle sert rüzgarlar geliyor, esiyor, alıp geldiği yere geri gönderiyor."
"MALATYA İRADESİNE SAHİP ÇIKTI"
AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, seçimin tek galibinin millet olduğunu kaydederek, "Bu seçimin tek galibi millettir. Bu seçim, milletin iradesine sahip çıkma seçimiydi. Ve başta Malatya olmak üzere birçok ilimiz kendi iradesine sahip çıktı. Gerçekten de yerelde, geneldeki iktidarımızı perçinleme adına güzel bir netice aldık. Tabi bu seçimin kaybedenleri var. Onu da milletimizin takdirine bırakıyoruz. İnşallah bunlardan ders alırlar. Ve yine umut ediyoruz ki, tevazu içerisinde hizmete talip olan kadrolarımız Malatya ve AK Parti'yi utandırmazlar ve gerekli hizmeti milletimize sunarlar. Çünkü milletimiz hizmetin en güzeline layık. Ve umut ediyorum; yine mazlumlar, mağdurlar, engelliler, yetimler, garipler, şehitler ve dullar, bu seçimin galibi olarak çıkmıştır" dedi.
"HEKİMHAN'DAN MÜJDELİ HABERLER ALACAĞIZ"
Hekimhan'da muhalefetin seçimle ilgili itirazlarını da değerlendiren Tüfenkci, "Millet Hekimhan'da ciddi anlamda AK Parti'ye teveccüh gösterdi. İlk alınan neticelere göre de, Hekimhan'da seçimi kazanmış durumdayız. Ama her zamanki yapılanlar gibi sandıklara hileler katarak, oyunlar yaparak, alınan seçimi kaybettirmeye çalışan bir muhalefet var. Ama ben öyle tahmin ediyorum ki, Hekimhan'dan da müjdeli haberler alacağız. İtirazları var, hileleri var. İnşallah umut ediyorum ki, Hekimhanlıların iradesi sandıkta tecelli eder" diye konuştu.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:27

İLGİLİ HABERLER