Asayiş
  • 21.5.2024 17:08

10 bin lira karşılığında kadın işletmeciye kurşun yağdırdı

Karaköy'de korkunç bir olay yaşandı. Kadın işletmeci, balık restoranında oturduğu esnada kapüşonlu bir şahıs tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırgan otelde yakaladı. "Dayı" lakaplı kişiden talimat alan ve 10 bin lira karşılığında saldırıda bulunduğunu itiraf eden tetikçi, tutuklandı. Suç dosyası ise kabarık çıktı. İşte olayın detayları

İstanbul Karaköy'de 20 Nisan tarihinde dehşet dolu anlar yaşandı. 8 yıldır işletmecilik yapan Nuray Aynacı, akşam saatlerinde balık restoranına geldi. Burada her zamanki masasında oturan kadın, müşterilerle ilgilenmeye başladı. Kadın yeniden yerine geçtiği esnafa kapüşonlu bir şahıs restorandaki Aynacı'ya kapısından 3 el ateş açtı.

Dayı’dan korkunç talimat: 10 bin lira karşılığında kadın işletmeciyi…
Saldırıda ölen ya da yaralanan olmazken, kurşunlar yere isabet etti. Saldırgan koşarak kaçarken, içerideki müşteriler ise panikle işyerinden koşarak kaçtı. Saldırı anı ise kameralara anbean yansıdı. Olayın ardından restoran sahibi Nuray Aynacı, polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çalışma başlattı.

Olayla ilgili görgü şahitlerinin ifadesine başvuran Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri, güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Çalışmalar çerçevesinde kapüşonlu şahsı adım adım izleyen polis, onlarca saatlik görüntü izledi. Şüpheli şahsın olaydan sonra sırasıyla 7 sokaktan ve 2 cadde üzerinden yaya şekilde kaçtığını tespit eden Beyoğlu Asayiş polisi, şahsın Tarlabaşı Bulvarı üzerine bulunan metruk bir binaya girdiğini belirledi.
 

Güncellenme Tarihi : 21.5.2024 17:10

İLGİLİ HABERLER