Asayiş
  • 29.9.2023 21:17

12 bin çam fidanı diktiği ormanda yangın çıktı, öldü

12 bin çam fidanı diktiği ormanda çıkan yangında hayatını kaybetti

Gümüşhane'nin Köse ilçesinde çıkan yangınında, alevlerin arasında kalan 78 yaşaındaki Ömer Bulut hayatını kaybetti. Ömer Bulut’un yangın çıkan alandaki ağaçları kendisinin diktiği ve hayatını buna adadığı öğrenildi.

12 bin çam fidanı diktiği ormanda çıkan yangında hayatını kaybetti - Gündem  Haberleri

Almanya'da yaşayan ve geçici olarak ilçeye bağlı Kayadibi köyüne gelen 78 yaşındaki Ömer Bulut, ağaçlarını sulamak amacıyla arazisine gitti.Bu sırada otluk alanda çıkan örtü yangınını fark eden Ömer Bulut, kendi imkanlarıyla alevleri söndürmeye çalıştı. Bulut yangının büyümesi sonucu bölgede mahsur kaldı.

12 bin çam fidanı diktiği ormanda çıkan yangında... | Rudaw.net

İhbarı üzerine olay yerine kurtarma ekipleri sevk edildi. Söndürülen yangında, Ömer Bulut’un cansız bedenine ulaşıldı.

Aynı köyde yaşayan Y.E'nin arı kovanlarına bakım yaptığı sırada yaktığı ateşin otluk alana sıçraması sonucu çıktığı iddia edilen yangınla ilgili savcılık soruşturma başlattı.

12 bin fidan diktiği ormanda çıkan yangında ölmüştü! Son yolculuğuna  uğurlandı - Son Dakika Haberler Milliyet
 

DHA'nın haberine göre yangında hayatını kaybeden Ömer Bulut, Almanya'da 30 yıl işçi olarak çalışıp emekli olduktan sonra memleketi Kayadibi köyüne döndü.

12 bin çam fidanı diktiği ormanda çıkan yangında hayatını kaybetti

Ağabeyi Abdurrahman Bulut ile küçük yaşlarda kurdukları orman hayalini gerçekleştirmek için Orman Müdürlüğü'nün belirlediği Gözeler mevkindeki 300 dönüm arazide, 500 bin lira harcayarak satın aldıkları 12 bin çam fidanını toprakla buluşturan Bulut’un, yangına müdahale etmek için ormana girdiği belirtildi.

Güncellenme Tarihi : 30.9.2023 00:17

İLGİLİ HABERLER