Spor
  • 30.6.2020 23:48

2. Lig ve 3. Lig maçları iptal edildi

TFF 2. Lig ve 3. Lig maçları oynanacak mı? Spor müsabakalarında corona virüsü nedeniyle verilen arayla beraber TFF 2. Lig ve 3. Lig maçları ileri bir tarihe ertelenmişti.Daha önce 18 Temmuz'da başlayacağı açıklanan maçlarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan son dakika açıklama geldi. Bugün yapılan toplantı sonrası verilen kararla beraber TFF 2. Lig ve 3. Lig maçlarının akıbeti belli oldu. İşte, TFF 2. Lig ve 3. Lig maçlarıyla ilgili ayrıntılar.

Futbolda 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği temsilcileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantıya TFF Başkanı Nihat Özdemir, birinci başkan vekili Servet Yardımcı, başkan vekili Mehmet Baykan, icra kurulu üyesi Hamit Altıntop, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can, başkan vekili Cengiz Günaydın ile birlik yöneticileri katıldı. Yapılan görüşme sonrası 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig'lerinde kalan maçların oynanmayacağı açıklandı.

TFF 2. VE 3. LİG MAÇLARI OYNANACAK MI?

Futbolda 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği temsilcileri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticileriyle bir araya geldi. Toplantı sonrası TFF'den konuyla ilgili açıklama geldi.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde;

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir.

TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.

İLGİLİ HABERLER