Spor
  • 31.10.2013 16:15

'3 puan çıkarırsak sürpriz olur! '

Spor Toto Süper Lig'in 10'uncu haftasında cumartesi günü Bursa'da oynanacak Bursaspor-Fenerbahçe karşılaşması öncesi Teknik Direktör Christoph Daum değerlendirmelerde bulundu.

Cumartesi günü lideri burada bekliyoruz. Fenerbahçe gerçekten çok iyi futbolculardan kurulu bir kadroya sahip. Çok iyi forvetleri olan takım, bu müsabakada favori olarak Fenerbahçe görünüyor. Fenerbahçe bizi ciddiye almazsa şans veriyorum. Farklı formasyonlarla idmanlarımızı gerçekleştirdik. Fenerbahçe'nin çok büyük kalitesinin yanı sıra bizim de yüzden yüzün üzerine çıkmamız gerekiyor. Fenerbahçe bizi ciddiye almazsa o zaman şansımız vardır. Eğer Konyaspor müsabakasındaki gibi bir performans ortaya koyarsak şansımız az. Çok kıvrak, çok çabuk futbolculardan kurulu kadroları var. Geçen müsabakada gördüğümüz o ortaları eğer Fenerbahçe'ye karşı kesemezsek avantajlı olurlar. Bu ortaları biz kesmek zorundayız. Orta sahayı güçlü tutmamız da gerekiyor. Seyircinin desteğiyle dediğim gibi yüzde yüzün üzerine çıkmamız gerekiyor. Fenerbahçe kadro olarak ve finansal durumu olarak daha kuvvetli. Bizim de kendi seyircilerimiz var. Onlarla birlikte bizim de çok kuvvetli tarafımızı gösterebiliriz" diye konuştu.

"FUTBOLCULARIMLA KONUŞTUM"

"Kesinlikle bu müsabakada hatalarımızı asgariye düşürmemiz gerekiyor" diyerek sözlerine devam eden Daum, "Ayağımıza gelen gol fırsatlarını değerlendirmek istiyoruz. Rakibimizi çok iyi analiz ettik. Futbolcularımızla konuştuk. Bu konuda futbolcularıma çok fazla şey söyleyebilirdim. Ama burada kendi kuvvetli yönümüzü de unutmamamız gerektiğini vurguladık. Futbolcularımızdan beklentim, kesinlikle müsabakadan sonra herkes her şeyini ortaya koydu ve mücadelesini verdi dememiz. Biz de belirli bir yol aldık. Fenerbahçe gibi bir rakiple oynayınca bu sizin için aynadır. Takımın durumu daha da ortaya çıkacaktır" şeklinde konuştu.

"3 PUAN ÇIKARIRSAK SÜRPRİZ OLUR"

"Bursaspor bu maçı kazanırsa sadece 3 puan mı kazanmış olacak yoksa gelecek haftalara da faydası olacak mı?" şeklindeki soruya tecrübeli teknik adam şu yanıtı verdi:

" Futbolcularına baktığınız zaman Fenerbahçe bu maçta favori. Biz de kendi imkanlarımıza bakarak zorlu müsabakadan puan çıkarırsak tabii ki bizim için sürpriz olur. Bu müsabakadan sonra lig maratonu çok uzun. Her şeyi kazandınız ya da kaybettiniz diye bir şey yok. Yolumuza devam edeceğiz. En çok sevindiğim taraftar taraftarımızın önünde çok iyi müsabaka çıkarıp onlara 3 puan hediye edebilmek. Galatasaray'a karşı bunu yaptık. Beşiktaş'a kaybettik ama önümüzdeki müsabakada ortaya ne çıkacağını göreceğiz. Takım ruhunu daha fazla ilerletebilmek için bu müsabakalar çok önemlidir. Herkes de biliyor, çok yüksek mücadele vermemiz gerekiyor. Konyaspor müsabakasının çok daha üzerine koymamız gerekiyor."

"BÜTÇE FARKINA BAKMAK LAZIM"

"İki takım arasındaki bütçe farkına bakmamız lazım. Bunu göz ardı edemeyiz" diyen Daum, " Forvet bölgesine baktığımız zaman gerçekten çok kaliteli ve tecrübeli futbolculara sahip olduğunu görecektiniz. Yedek kulübesinde de çok kaliteli oyuncular görebilirsiniz. Fikstüre baktığınız zaman Fenerbahçe'nin aldığı galibiyetlere bakabilirsiniz. Bizim de oynadığımız müsabakaları görebilirsiniz. Bunları kıyasladığınız zaman realiteyi kaybetmemeniz gerekiyor. İlk etapta onlar bizi ciddiye almazsa bizim şansımız daha fazla olur" diye konuştu.

"FUTBOLCUNUN ÇOK ÇALIŞMASI GEREKİYOR"

Bir gazetecinin, "Takım şu anda istediğiniz düzeye geldi mi?" sorusuna Daum şu yanıtı verdi:

"Takım gerçekten çok iyi çalıştı ve büyük yol katetti. İmkanlarımıza göre defans yönünde iyiyiz. Diğer adımımızı daha tam olarak atamadık. Oyun içinde daha baskılı, topu muhafaza ederek oynamalıyız. Bu konuda istediğimiz seviyeye gelemedik. Şu anda elimizdeki oyuncularla bu adımı nasıl gerçekleştirebiliriz ona bakacağız. Bunda da kaliteye ihtiyaç var. Futbolcunun da çok çalışması gerekiyor. Futbolcularımız tamamen ferdi olarak çok yönlü olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu da kısa zamanda olmaz. Biraz zaman alacak. O adımı atabilme adına kendi futbolcularınızı belirli seviyeye getireceksiniz. Yapılan transferlerle bu adımı atabilme adına hepsini bir araya getirebilmeniz gerekiyor. Bursaspor açısından yetenekli futbolculara baktığınız zaman, Enes Ünal gibi futbolcular takım için çok büyük önem taşıyor. Serdar Aziz'in son haftalarda gösterdiği performans ve istikrarı yakalaması çok önemli. Hepimizin çok çalışması gerekiyor."

 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 10:46

İLGİLİ HABERLER