Spor
  • 30.1.2007 00:45

41 YAŞINDA GOL KRALI OLDU

Aydın 1. Amatör Küme'de mücadele eden Astaşspor'un 41 yaşındaki futbolcusu Recep Dalman, ligin ilk yarısında 15 maçta attığı 27 golle hem gol kralı hem de gençlere ve spor camiasına örnek oldu.


Futbola çocukluğundan beri ilgi duyduğunu ve ortaokul yıllarından beri amatör olarak top oynadığını belirten Recep Dalman, sağlık açısından bir engel olmadığı müddetçe hayatının sonuna kadar futbola devam edeceğini söyledi. Biri 14, diğeri 4 yaşında olmak üzere 2 çocuğunun olduğunu ve ailece spora çok düşkün olduklarını kaydeden Recep Dalman,
"Futbol hayatıma 13 yaşında başladım. Hatta futbola olan sevgim nedeniyle okuyamadım. Öğrenciyken sürekli okuldan kaçıp maça giderdim. Bugüne kadar değişik takımlarda top oynadım. Forma giydiğim takımlarda genelde en fazla golü ben atardım. 41 yaşındayım, kendi çocuklarımla aynı yaşta diyebileceğim gençlerle top koşturuyorum. Bu bana hiç zor gelmiyor. Eşim ve çocuklarım bana en büyük desteği veriyor. Bugüne kadar hep 9 numaralı formayı giydim. Bir maçta en fazla 8 gol attım. Önceki yıllarda 18 maçta 57 gol atmıştım. Gol krallığından ziyade insanın sağlıklı yaşayabilmesi için spora çok fazla ihtiyacı var" diye konuştu.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 22:30

İLGİLİ HABERLER