Asayiş
  • 30.4.2010 10:12

44 KİŞİ ACIMASIZCA ÖLDÜREN CANİ YENİ KATLİAM EMRİ VERDİ!

Bilge Köyü katliamında 44 kişinin ölüm emrini veren Şıh Mehmet'in yeni talimatı.

Eşi Fersiye Çelebi, kayınbiraderinin cezaevindeki kocasıyla yaptığı telefon konuşmasını yan odadan duydu ve yetkililere başvurdu. Valilik, kadını ve 1-22 yaş arasındaki çocukları güvenli yere taşıdı.

'ÇOCUKLARIMI VE EŞİMİ ÖLDÜRÜN'

Habertürk'ün haberine göre; “Bilge Köyü Katliamı” davasında 44 kez ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan “Şıh Mehmet” lakaplı Mehmet Çelebi, çocukları için DNA testi istedi. Çelebi, kardeşine “Aksi bir sonuç çıkarsa eşimi ve çocuklarımı öldürün” dedi

MARDİN’in Mazıdağı İlçesi’ne bağlı Bilge Köyü’nde 4 Mayıs 2009’da 7’si çocuk 44 kişinin öldürüldüğü ve 10 kişinin yaralandığı katliamla ilgili yargılanan 8 sanığa toplam 736 yıl hapis cezası verildi.

Türkiye’yi ayağa kaldıran katliamın emrini verdiği için 44 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan birinci sanık “ŞıhMehmet” lakaplı Mehmet Çelebi, çocukları için DNA testi istedi.

KENT DIŞINDALAR

Katliamın nedeninin “namus meselesi” olduğunu her defasında tekrarlayanMehmet Çelebi, DNA testini, mahkemenin kararına itiraz etmek için 8 çocuğunun bir kısmının kendisinden olmadığını kanıtlamak için istedi.

Cezaevinden, Kırklareli’nde yaşayan kardeşi Şükrü Çelebi’yi telefonla arayan Mehmet Çelebi, “Aksi bir sonuç çıkarsa çocuklarımı ve eşimi öldürün” diyerek DNA testi yapılması talimatını verdi.

Şükrü Çelebi ile eşi Mehmet Çelebi’nin konuşmalarına kulak misafiri olan Fersiye Çelebi, kaldıkları lojmanda görevli Kırklareli Sosyal Hizmetler Müdürlüğü uzmanlarına durumu anlattı. “Can güvenliğimiz yok” diyen Fersiye Çelebi, 28 Nisan’da, Kırklareli Valiliği ekipleri tarafından polislerin gözetiminde biri kız 8 çocuğuyla birlikte gizlice lojmandan çıkarılıp kent dışına götürüldü.

Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin; Fersiye Çelebi ve çocuklarının devlet koruması altına alındığını doğrulayarak, “Konu çok hassas. Bilgi veremeyiz” dedi. Mehmet Çelebi, eşiyle ilişkiye girdiğini öne sürdüğü ve katliamda öldürülen Fesih Çelebi için “Şu an karşımda olsa onun ciğerlerini, kalbini sökerim” demişti.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 08:15

İLGİLİ HABERLER