Asayiş
  • 30.5.2024 13:39

7 yaşındaki Yüsra’yı serum mu öldürdü?

Bursa'da 7 yaşındaki Yüsra Türkoğlu, bahar nezlesi şikayeti ile hastaneye gitti. Ancak iddiaya göre yanlış serumun takılması sonucu yaşamını yitirdi. Ailenin şikayeti üzerine savcılık harekete geçti!

Acı olay Bursa'da 19 Mayıs'ta yaşandı. Azime Buse ve Cemil Türkoğlu'nun 4 çocuğundan 1'i olan Hürriyet Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu 1'inci sınıf öğrencisi Yüsra, 19 Mayıs akşamı rahatsızlandı. Aile, grip şüphesiyle kızlarını hastaneye getirdi. Burada muayene edilip tedaviye alınan Yüsra'ya, ailesinin iddiası üzerine yanlış serum takıldı. Serum takıldıktan yarım saat sonra Yüsra, fenalaşmaya başladı. Daha sonra gelen başka bir doktor, aileye bir şeylerin ters gittiğini bildirdi.

10 SAAT BOYUNCA GÖZLERİ ŞİŞTİ, KARNI AĞRIDI…

Türkoğlu ailesinin iddiasına göre, 10 saat boyunca çocuğun rahatsızlığı artınca, gözleri şişmeye, karnı ağrımaya, tansiyonu da düşmeye başladı. Sabah mesaiye gelen kardiyoloji doktoru, hastanın durumunun kritik olduğunu söyleyince Yüsra, yoğun bakıma alındı. Burada, duran kalbi çalıştırıldıktan sonra entübe edilen Yüsra, hayatını kaybetti. Kızlarının, yanlış serum takılması sonucu öldüğünü söyleyen Cemil Türkoğlu, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Güncellenme Tarihi : 30.5.2024 13:42

İLGİLİ HABERLER