A Milli Kadın Voleybol Takımı, Belçika'yı set vermeden yendi
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri B Grubu yedinci ve son maçında Belçika'yı 3-0 mağlup etti ve elemeleri namağlup tamamladı.
A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri B Grubu'ndaki 7. ve son maçında Belçika ile karşı karşıya geldi.
Olimpiyat vizesini Japonya galibiyetiyle cebine koyan milliler Belçika'yı da 3-0 yendi ve grubunu namağlup lider bitirerek büyük bir başarıya imza attı.
Baştan sona üstün oynadığı mücadeleyi 25-14, 25-20 ve 25-21'lik set skorlarıyla 3-0 kazanan Filenin Sultanları turnuvada oynadığı 7 maçta sadece 3 set vererek grubunu namağlup lider bitirdi.
Üst üste 22. maçımızı kazandık
Ay-yıldızlı takımımız Milletler Ligi'nde Japonya karşısında aldığı mağlubiyetin ardından oynadığı 22 maçın tamamını kazandı ve müthiş bir seriye imza attı.
Filenin Sultanları, Milletler Ligi'nde oynadığı son 6 maçı, Avrupa Şampiyonası'nda oynadığı 9 maçın tamamını ve Olimpiyat Elemeri'nde oynadığı 7 maçın tamamını kazandı.
Dünya 1 numarası milli takımımız bu maçlarda FIVB dünya sıralamasının ilk 14 basamağında bulunan her takımı en az bir kez yendi.
A Milli Kadın Voleybol Takımı, Belçika'yı set vermeden devirdi
Filenin Sultanları sezonu bitirdi
Bugün oynanan Belçika maçıyla birlikte 31 Mayıs günü Güney Kore karşılaşmasıyla başlayan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın sezonu sona erdi.
2023 milli takım sezonunda 31 resmi maç oynayan milliler sadece 3 yenilgi aldı.
Yaklaşık 4 aylık süreçte Milletler Ligi ve Avrupa şampiyonu olan ve 3. kez Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları FIVB dünya sıralamasında da en üst basamağa çıkmayı başardı.
Güncellenme Tarihi : 24.9.2023 16:20