Dünya
  • 24.5.2024 13:12

ABD’nin Gazze planı ortaya çıktı!

İşte İsrail desteğinin ardında yatan gerçek!
Son dakika haberleri: İsrail'in Gazze işgalinde en büyük müttefiki olan ABD yönetiminin yeni planı belli oldu. 7 Ekim'den bu yana İsrail'e desteğinin aralıksız sürdüren ABD'nin, Gazze'de yetkili bir merci olacağı öne sürüldü.

İsrail'in Gazze işgalini başlattığı ilk günden bu yana katliama desteğini esirgemeyen ABD yönetimi, son haftalarda verdiği "karışık" sinyallerle tartışma konusu olmuştu. Biden yönetiminin İsrail'e silah sevkiyatının sürmesine sıcak bakmadığı öne sürülse de ABD Başkanı Joe Biden geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada İsrail'in Gazze'ye saldırılarının "soykırım olmadığını" savunmuştu.

Biden yaptığı açıklamada, "Açıkça konuşacağım, Uluslararası Adalet Divanının İsrail hakkındaki iddialarının aksine, Gazze'de yaşananlar soykırım değil. Biz bunu kabul etmiyoruz. Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Kerim Han'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant hakkında 'yakalama kararı' başvurusunda bulunmasını da reddediyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Biden, İsrail ile Hamas'ın bir tutulmasının söz konusu dahi olmadığını ifade etmişti. Bu açıklamalarla siyonist İsrail yönetimine koşulsuz desteğinin altını bir kez daha çizen ABD'nin Gazze planına ilişkin yeni belgeler ifşa oldu.ABD Dışişleri Bakanlığı'nın gizli belgesini yayınlayan Politico, ABD'nin Gazze işgali sonrası planlarını gündeme taşıdı. Politico, "ABD Gazze'de savaş sonrasında 'mühim' bir role hazırlanıyor" başlıklı haberinde Dışişleri Bakanlığı'nın gizli bir belgesini sayfasına taşıdı.

ABD’nin Gazze planı ortaya çıktı! Gizli belgeler sızdı: İşte İsrail desteğinin ardında yatan gerçek!
Güncellenme Tarihi : 24.5.2024 13:13

İLGİLİ HABERLER