Dünya
  • 28.3.2023 00:22

ABD'de okula silahlı saldırı: 3 çocuk 6 kişi öldü

ABD’nin Tennessee eyaletinde bir okula düzenlene silahlı saldırıda 3 çocuk hayatını kaybetti. Polis, saldırganı vurarak etkisiz hale getirdi.

ABD'nin Tennessee eyaletinde yer alan Nashville'deki kiliseye ait okula silahlı saldırı düzenlendi. Monroe Carell Jr. Çocuk Hastanesi Sözcüsü John Howser, saldırının ardından hastaneye getirilen 3 çocuğun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Nashville İtfaiye Departmanı tarafından yapılan açıklamada, “33 Burton Hills Bulvarı'ndaki Covenant Okulu'nda aktif bir saldırgana yanıt veriyoruz. Birden fazla hastamız olduğunu doğrulayabiliriz” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, okul bölgesindeki tetikçi durumunun aktif olduğu aktarılarak, velilerden okula gelmemeleri ve oluşturulan yeniden buluşma alanına gitmeleri istendi.
Nashville Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamada ise, 33 Burton Hills Bulvarı'ndaki okula silahlı saldırı düzenlendiği belirtilerek, saldırganın güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Saldırganın nasıl öldüğü veya kimliği hakkında henüz açıklama yapılmadı.

Yaklaşık 200 öğrencisi bulunan okulun Covenant Presbiteryen Kilisesi'ne bağlı olduğu ve 6'ıncı sınıfa kadar eğitim verdiği belirtildi.

ABD’nin Tennessee eyaletinde okula düzenlenen silahlı saldırıda can kaybı 6’ya yükseldi.

ABD’nin Tennessee eyaletinde okula düzenlenen silahlı saldırıda can kaybı 6’ya yükseldi.


ABD'nin Tennessee eyaletinde yer alan Nashville'de kiliseye ait okula düzenlenen silahlı saldırıda can kaybı arttı. Yetkililer, saldırıda 3'ü çocuk, 3'ü yetişkin toplam 6 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Nashville Polis Departmanı sözcüsü Don Aaron, saldırganın genç bir kadın olduğunu aktararak, saldırganın en az iki yarı otomatik tüfeği ve bir tabancası olduğunu söyledi. Aaron, beş kişilik bir ekipten iki memurun saldırganı yerel saatle 10.27'de vurarak etkisiz hale getirdiğini belirterek, saldırganın kimliğinin henüz bilinmediğini ifade etti.
Yaklaşık 200 öğrencisi bulunan okulun Covenant Presbiteryen Kilisesi'ne bağlı olduğu ve ilk ve orta derecede eğitim verdiği belirtildi.

Kar amacı gütmeyen bir araştırma merkezi olan The Violence Project verilerine göre, ABD'de 1966'dan bu yana 191 katliamdan sadece 4'ü bir kadın saldırgan tarafından gerçekleştirildi.

Güncellenme Tarihi : 28.3.2023 01:04

İLGİLİ HABERLER