Gündem
  • 18.9.2023 19:32

Abramoviç, Adnan Oktar'ın villasını satın aldı

Türkiye'ye taşınan Abramoviç'in, uzun süredir İstanbul’da kendine göre bir ev arayışında olduğu biliniyordu.

Hatta konuyla ilgili Abramoviç'in, Ahmet Okumuş’un İstanbul Boğazı’nda bulunan Feyyaz Tokar Yalısı’nı geçtiğimiz yıl 50 bin dolara kiraladığı öne sürülmüştü.

Ev alıp helikopter pisti yaptırmak istiyordu

Oturmak istediği eve helikopter pisti de yaptırmak isteyen Abramoviç'in konut arayışlarını bu yönde sürdürdüğü de gelen bilgiler arasındaydı.

Ve Abramoviç İstanbul'da yaşayacağı evde karar kıldı ve adım attı.

Hürriyet'ten Mehmet Üstündağ'ın haberine göre Abramoviç, rotasını Üsküdar'da lüks villa ve yalıların bulunduğu Kandilli'ye çevirdi.

Roman Abramoviç'in satın aldığı lüks ev

 

Adnan Oktar'ın kaldığı evi satın aldı: Yaklaşık 500 milyon TL ödedi

Habere göre Rus milyarder Abramoviç, suç örgütü lideri Adnan Oktar'ın yaşadığı Kandilli Vaniköy'deki lüks yalıyı satın aldı.

18 milyon dolara (Yaklaşık 500 milyon liraya) satın alındığı aktarılan lüks evin arsası 9 bin 600 metrekareden oluşuyor.

Tadilat çalışmaları sürüyor

Evde tadilat yaptıran Abramoviç, lüks konuta ulaşan yolları da yeniden inşa ettirdi.

Mülkün çevresine de uzun duvarlar inşa ettirdiği öğrenilen Abramoviç'in, lüks evde hummalı bir çalışma yürüttüğü bildirildi.

Öte yandan Rus milyarder Abramoviç, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakınlığı iddiasıyla Avrupa Birliği'nin yaptırım listesinde yer almıştı.

AB yaptırım listesine aldı

AB, 15 Mart'ta Rus milyarder Abramoviç'e yaptırım uygulamaya başlamış, mal varlıklarını dondurmuş ve seyahat yasağı getirmişti.

AB Konseyi'nin yaptırım kararında, Abramoviç'in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile uzun ve yakın bağları bulunan bir oligark olduğu, çok iyi ilişkiler sürdürdüğü belirtilmişti.

Rus milyarder Roman Abramoviç

Chelsea'yi satmak zorunda kaldı

Rus liderle olan bağlantının Abramoviç'in servetini korumasına yardımcı olduğu iddia edilen kararda, ana hissedarı olduğu Evraz şirketinin ülkedeki en büyük vergi mükelleflerinden olduğu ve Rus karar vericilerden fayda sağladığı ifade edilmişti.

Rusya, İsrail ve Portekiz vatandaşlığı bulunan Abramoviç, İngiliz hükümetinin yaptırım kararının ardından sahibi olduğu Chelsea takımını satmak zorunda kalmıştı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin 2,5 milyar sterlin karşılığında Todd Boehly öncülüğündeki konsorsiyum tarafından satın alınması konusunda nihai anlaşmaya varılmıştı.

Güncellenme Tarihi : 18.9.2023 19:51

İLGİLİ HABERLER