Spor
  • 27.2.2023 00:08

Ahmet Nur Çebi, depremzede çocuklarla buluştu

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Antalyaspor maçını izlemek üzere Vodafone Park’ta bulunan depremzede çocuklar ile bir araya geldi.

Spor Toto Süper Lig'in 14. hafta erteleme müsabakasında Beşiktaş evinde Antalyaspor ile karşılaşıyor. Siyah-beyazlılarda Başkan Ahmet Nur Çebi, Antalyaspor maçını izlemek için Vodafone Park'ta bulunan depremzede çocuklar ile bir araya geldi. Çebi, tek tek ilgilenip sohbet ettiği depremzede çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mehmet Büyükekşi: 'Dünyaya örnek olacak bir yardım gecesi planlıyoruz'

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, depremzedelere yardım etmek amacıyla kampanya başlattıklarını ifade ederek, “Tür futbol ailesi olarak tüm dünyaya örnek olacak bir şekilde önemli bir yardım gecesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 1 Mart Çarşamba günü depremzedelere yardım amacıyla başlatacakları ‘Omuz Omuza' kampanyası ile ilgili kulüp başkanlarıyla beraber açıklamalarda bulundu. Vodafone Park'ta oynanacak olan Beşiktaş-Antalyaspor müsabakası öncesinde gerçekleştirilen açıklamada birçok kulübün başkanı hazır bulundu. Başkan Büyükekşi, 'Asrın Felaketi' olarak nitelendirilen depremlerde birçok vatandaşın hayatını kaybettiğini ifade ederek, "Trabzon'da başlattığımız birlik ve beraberliği bugün Beşiktaş'ın ev sahipliğinde sürdürüyoruz. Depremzedelere destek olabilmek için "Omuz Omuza" kampanyamızı başlattık. 1 Mart'ta saat 20.00'de Gençlik ve Spor Bakanlığı, TFF, Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Sports'un ortaklaşa düzenleyeceği bir organizasyon olacak. Hedefimiz depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılayabilmek. Konteyner ve kalıcı konut sorununu çözebilmek için futbol dünyası olarak bir araya geliyoruz. Türk futbol ailesi olarak tüm dünyaya örnek olacak bir şekilde önemli bir yardım gecesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

“12 farklı özel maç planlıyoruz”

‘Omuz Omuza' kampanyasının 15 Haziran'a kadar süreceğinin altını çizen Başkan Büyükekşi, "Bir seferlik bir kampanya yapmayacağız. Galatasaray-Adana Demirspor özel maçı olacak. 12 farklı özel maç planlıyoruz. Yurt dışından takımlar da getirebiliriz. Bunu farklı yardım kampanyalarıyla desteklemek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ahmet Nur Çebi: 'Asıl mesaj birlik ve beraberliği simgelemek'

Ahmet Nur Çebi: 'Asıl mesaj birlik ve beraberliği simgelemek'

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, depremzedelere yardım etmek amacıyla başlatılacak olan ‘Omuz Omuza’ kampanyasıyla ilgili, “Asıl mesaj birlik ve beraberliği simgelemek” dedi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise yardım kampanyasında futbol ailesine büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Spor Toto Süper Lig'in 14. hafta erteleme maçı olan Beşiktaş-Antalyaspor müsabakası öncesi depremzedelere yardım amacıyla başlatılacak ‘Omuz Omuza' kampanyası ile ilgili Vodafone Park'ta Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile birlikte açıklamalarda bulundu. İlk olarak konuşan Başkan Ahmet Nur Çebi, futbol ailesi olarak depremzedelerin yanında olduklarını dile getirerek, "Kulüp başkanlarını misafir etmek bizim için onurdur. Trabzonspor ve Fenerbahçe kulüplerine özellikle teşekkür etmek istiyorum. Asıl mesaj birlik ve beraberliği simgelemek. Yardım kampanyalarının hepsi bizim için önemli. Herkes yeter ki yapsın. Hepsine destek olmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Ali Koç: "Futbol ailesine büyük sorumluluklar düşüyor"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da depremzedelerin barınma konusunda yaşadığı sıkıntıları giderebilmek için ‘Omuz Omuza' kampanyasının çok önemli olduğunu aktararak, "Futbol ailesine büyük sorumluluklar düşüyor. Farkındalık oluşturmalıyız. Hassasiyeti devam ettirmeliyiz. Ülkenin yüzde 90'ına dokunuyoruz. 1 Mart'taki kampanyayı çok önemsiyoruz. Herkes omuz omuza vermeli. Futbol ailesi olarak bu acıları bir nebze de giderebilmeyi çok kutsal bir görev olarak görüyorum. İnşallah barınma konusuna çok büyük katkısı olur” diye konuştu.

 

 

Güncellenme Tarihi : 27.2.2023 02:46

İLGİLİ HABERLER