Gündem
  • 31.5.2023 10:04

AK Parti : Seçim döneminin en büyük yalanını Mansur Yavaş söyledi.. İşte oyalan

Ömer Çelik'ten Mansur Yavaş'a tepki: Seçimin en büyük yalanını söyledi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a tepki gösterdi. Yavaş'ın seçim sürecindeki söylemlerini hatırlatan Çelik, "Çıktı Mansur Yavaş, AK Parti'nin 3 kere terörist başını bırakmaya teşebbüs ettiğini söyledi. Bu seçim sürecinin açık ara birinci yalanıydı." ifadelerini kullandı.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. MYK toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Seçim süreciyle ilgili konuşan Çelik, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a da tepki gösterdi.

Çelik'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Önümüzdeki 5 yıllık dönem Türkiye Yüzyılı için altın değerinde bir dönem olacak. Önceliğimizin depremzede vatandaşlarımızın yaralarının sarılması olacak. Helalleşme sözle olmaz, davranışla olur. Depremzede vatandaşlarımıza yönelik hadiseler göstermiştir ki, birilerinin helalleşme diye bahsettiği hadise, tamamen altı boş, yalanlarla olmuştur.

'SANDIĞA GÖLGE DÜŞÜRECEK BİR OLAY OLMADI'

14 Mayıs'tan önce CHP Genel Başkanı çıkıp, 'Aman 14 Mayıs gecesi kimse sokağa çıkmasın' diye provokasyon yapmıştı. Ama herkes gördü ki gayet huzur içerisinde, ufak tefek olaylar hariç sandığa gölge düşürecek bir olay olmadı. Milletimizin bu sağduyusu, demokrasimizin gücü siyasi tarihimiz içinde defalarca test edilmiştir. Bolca demokrasi söylemi kullanarak değiştiklerine dair izlenim vermeye çalıştılar. Gördük ki, değişen hiçbir şey yok. Bütün bu söylemlerin ardında katı statüko en katı şekilde duruyor. Bütün bu süreç seçim boyunca net şekilde görüldü.

'DEĞİŞİM AK PARTİ VE CUMHUR İTTİFAKI'NDA TEMSİL EDİLMEKTEDİR'

Bütün siyasi partilerden vatandaşlarımız gitsinler sandıkların başında dursunlar dedik. Biz kendi ittifakımızdaki partilere söylediğimiz gibi, diğer partilerdeki vatandaşlarımıza da söyledik. Bu sorumluluğu alan bütün siyasi partilerden vatandaşlarımıza da şükranlarımızı sunmak isteriz. CHP adayına verilen oyların değişime verilen oy gibi bir değerlendirme yapılıyordu. Bunun da boş bir analiz olduğu ortaya çıktı. Değişim AK Parti ve Cumhur İttifakı'nda temsil edilmektedir.

'SEÇİM SÜRECİNİN EN BÜYÜK YALANI...'

Açık ara yalan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından söylendi. Çıktı Mansur Yavaş, AK Parti'nin 3 kere terörist başını bırakmaya teşebbüs ettiğini söyledi. Bu seçim sürecinin açık ara birinci yalanıydı. Gece gündüz terör örgütlerinden gelen destekleri siyasi alanda sürekli olarak dillendirenler karşısında suskun kalanlar böyle bir yalan ürettiler. Bu süreçte yalan siyaseti sandığa gömülmüştür. Sayın Cumhurbaşkanımız bir kere daha dünyanın dikkatini çeken bir seçim başarısına imza atmıştır.

Güncellenme Tarihi : 1.6.2023 01:54

İLGİLİ HABERLER