Gündem
  • 2.4.2024 14:11

AK Parti Şırnak ve Hakkari'de PKK'yı sarstı

Sınırdaki iki kent: Şırnak ve Hakkâri sürprizi
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde uzun yıllardır süren terör olaylarından en çok zararı gören illerin başında yer alan Şırnak ve Hakkâri'de son dönemlerde sağlanan huzur ve güven ortamı sandığa da yansıdı. AK Parti Hakkâri'de oyunu arttırdı. Dağlarında çıkan petrolle Türkiye'nin enerji üssü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Şırnak'ta ise, sandıktan DEM Parti'ye kırmızı kart çıktı.

Enerjiye huzura güvene oy! Sınırdaki iki kent: Şırnak ve Hakkâri sürprizi

DEM Parti, seçimlerde yüzde 70 ve 80 arasında en yüksek oyu aldığı Hakkâri'de bu kez zorlandı. AK Parti Hakkâri'de sürpriz yaparken, seçimler iki aday arasında kıran kırana geçti.

Enerjiye huzura güvene oy! Sınırdaki iki kent: Şırnak ve Hakkâri sürprizi

Az bir oy farkla DEM adayı Mehmet Sıddık Akış kazanırken, AK Parti ise adayı İsmet Ölmez ilk kez Hakkâri'de oyları, geçen yerel seçime göre yaklaşık 14 puan arttırdı.

Enerjiye huzura güvene oy! Sınırdaki iki kent: Şırnak ve Hakkâri sürpriziHakkari'nin, Irak sınırına sıfır noktada yer alan ve terörden temizlenen Çukurca ile İran ve Irak'a sınırı olan Şemdinli ilçeleri, Büyükçiftlik, Durankaya ve Esendere beldeleri de yeniden tercihini AK Parti'den yana kullandı.

PETROL ÜSSÜ ŞIRNAK'TA DEM'E KIRMIZI KART

Hakkâri gibi terör olaylarından dolayı büyük acıların yaşandığı son olarak hendek olayları nedeniyle 6 mahallesi tamamen yıkılan Şırnak'ta, tercihini AK Parti belediyeciliğinden yana kullandı.

Gabar Dağı'ndan çıkan petrolün yanı sıra, hali hazırda petrol keşiflerinin yapıldığı Şırnak, Türkiye'de enerji üssü olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, bölgede sandıktan DEM Parti'ye kırmızı kart gösteren sürpriz kent oldu.

 

Enerjiye huzura güvene oy! Sınırdaki iki kent: Şırnak ve Hakkâri sürprizi

AK Parti adayı Mehmet Yarka, rakibine yaklaşık 7 puan fark attı.

İŞTE ŞIRNAK VE HAKKARİ'DE SON İKİ SEÇİM SONUÇLARI

ŞIRNAK

2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Güncellenme Tarihi : 3.4.2024 12:53

İLGİLİ HABERLER