Gündem
  • 29.6.2024 19:27

AK Parti tabanı ve teşkilatları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'dan rahatsız

AK Parti tabanı kan uyuşmazlığı yaşadıkları  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un görevden alınmasını istedi.. 
AK Parti'nin temel politikalarına aykırı icraatlarıyla dikkat çeken Ersoy, 28 Şubat darbesinin medya ayağında yer alan isimlere özel yemek vererek ağırlamıştı. O yemeğe AK Partu medyasından kimsenin çağrılmadığı ortaya çıkmıştı.

Bakan Mehmet Ersoy'un Eşi Pervin Ersoy Kimdir? Pervin Ersoy Ne iş Yapıyor?  - Medyafaresi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, Fatih Altaylı, İsmet Berkan, Nagehan Alçı, Mehmet Yılmaz ve Duygu Demirdağ ile yeni yapılan AKM’nin üst katında açılan BİZ adlı içkili lüks restoranda yemek yedi. Bakanın davet ettiği gazetecilerin profiline, iktidara yakın medyadaki gazetecilerden tepki geldi. İsmail Kılıçarslan: “Sizin hassasiyetiniz, kavganız, mücadeleniz umurumda bile değil" demiyorsa ne diyor bize turizm bakanı?” Fikri Akyüz: “Keşke 28 Şubat döneminde Erbakan Hoca'yı ve Tayyip Erdoğan'ı devirmek için elimden geleni ardıma koymasaydım”

Ersoy Camiye çevrilen Ayasofya'nın bir kısmını müzeye çevirerek batıya büyük bir taviz vermişti.

İllerde düzenen bakanlık programlarında sahneye çıkan sanatçıların müstehcen kıyafetleri de il teşkilatlarını ayaklandırdı.

FATİH ALTAYLI ERSOY'UN TEŞKİLATLAR TARAFINDAN İSTENMEDİĞİNİ YAZDI

Fatih Altaylı'dan bomba AK Parti kulisi... Örgüt Koca'yı yedi, hedefte hangi bakan var?
Gazeteci Fatih Altaylı, istifa edeceği söylenen Fahrettin Koca'ya yakın bir ismin kendisini aradığını ve "O iş bitti" dediğini söyledi. Aynı isim sırada Kültür Bakanı'nın olduğunu ileri sürdü.

Gazeteci Fatih Altaylı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa ettiğine yönelik haberlere ilişkin olarak, Koca'ya yakın bir isimle görüştüğünü ve istifa iddiasını doğruladığını aktardı. İddiaya göre Koca, Tuğba Vural Çolak'la yaşadığı tartışmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini yalnız bırakması üzerine istifa kararı aldı. Koca'ya yakın isim, bazı AK Partili milletvekillerinin Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da istifa etmesi için kulis yaptığı bilgisini aktardı.

Fatih Altaylı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Dün ilk kez telefonumu açmadı, geri dönmedi. Belli ki, bir şeyler ters gidiyordu. Ve bir iki saat sonra, Bakan Koca’ya çok yakın olduğunu bildiğim bir isim aradı. “Fatih Bey o iş bitti” dedi. Bakan Koca kesinlikle görevi bırakmıştı.

“Kızılcahamam’da milletvekili Tuğba Vural Çolak’ın kendisine saldırısını ve bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanı’nın kendisinden değil, Çokal’dan yana tavır almasını içine sindiremedi. Kendini çok küçük düşürülmüş hissetti. Ardından bu sorun büyüdü. En küçük olumlu bir yaklaşım da görmeyince istifa etti” dedi. “Bunca saattir resmî bir açıklama yok. Baskı sonucu bir vazgeçme, bir geri adım olur mu?” diye sordum.

“Yok abi, bunun artık dönüşü falan yok. Bu iş bitti. Sayın Bakan artık Bakan değil. Herhalde yenisini bulunca açıklama yaparlar ama Fahrettin Bey artık Bakan değil” dedi.

Kapatmadan önce “Abi, örgüt ile bazı bakanlar arasında büyük sorun var” diye ekledi.

“Partililer, teşkilattan gelenler icracı bakanları istemiyor. Birkaç Bakan örgütün, milletvekillerinin makul olmayan taleplerine kulak asmıyorlar. Doğru bildiklerini yapıyorlar. Bu teşkilatta ve milletvekilleri arasında rahatsızlık yaratıyor ve her ortamda bu bakanlara yükleniyor, Cumhurbaşkanı’na ulaşabildikleri anda bu bakanları kötülemeye başlıyorlar. Şimdi de hedeflerinde Kültür ve Turizm Bakanı var. Turizm sezonunda hedefler tutturulamasın bak o Bakan’a da neler yapacaklar” diyerek kapattı.

Anlayacağınızın örgüt Bakan Koca’yı yedi.

Şimdi sırada Bakan Ersoy var.

Öyle anlaşılıyor."

Güncellenme Tarihi : 29.6.2024 20:12

İLGİLİ HABERLER