Gündem
  • 31.8.2004 00:03

AK PARTİ VE CHP'NİN 30 AĞUSTOS HATASI

SERVET ÇİÇEK
SİVAS - Sivas'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde bir kutlama mesajı gönderen Adelet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı, tarih hatası yaptı.

 
Zafer Bayramı'nın 82. yıl kutlamaları çerçevesinde bir kutlama mesajı yayınlayan AK Parti il Başkanlığı, mesajında 80. yıl diye bahsederken, CHP Merkez İlçe Başkanlığı ise 83. yıl dönümü diye bahsediyor.

 
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile yayımlanması için gazete ve televizyonlara gönderilen ve AK Parti İl Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı, Gençlik Kolları Başkanlığı ve Kadın Kolları Başkanlığı imzası bulunan mesajda, "Bağımsız, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 80. yıl dönümünü kutluyor, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve saygıyla anıyoruz" şeklinde açıklama yapıldı.


CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Canol imzası ile gönderilen faksta ise, "30 Ağustos Zafer Bayramının 83. yıldönümünde, 83 yıl önceki azim ve heyecanı anlamak ve yaşamak için o günlere şöyle bir bakmak gereklidir. Bu memleketin kuruluşunu, Türk Ordusu'nun düzenli orduya geçerek savunmasını başta Mustafa Kemal olmak üzere emeği geçen kahramanları tanımak gerekir" ifadesi kullanıldı.

Güncellenme Tarihi : 16.3.2016 22:50

İLGİLİ HABERLER