Gündem
  • 9.2.2024 22:40

AK Parti : Yeniden Refah Partisi doğru söylemiyor o il hiç geçmedi

AK Parti’den Yeniden Refah çıkışı! Ali İhsan Yavuz masada konuşulan illeri açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yeniden Refah Partisi'nin 'AK Parti'den Kocaeli ve Sakarya'yı istedik.' açıklamasına 'Sakarya'nın ismi geçmedi, masada konuşulanların dışarıya saçılması doğru değil' şeklinde tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan YavuzCNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını cevapladı.

NEDEN ANLAŞILAMADI?

Yeniden Refah Partisi ile yerel seçimlerde ittifak görüşmelerine ilişkin konuşan Ali İhsan Yavuz, "Yeniden Refah Partisi ile 4 toplantı yaptık. Nurettin Taş bey, Doğan Ayda hoca ile oturduk. Bu masada her şeyi konuşalım dedik. Bakış açıları farklı olabilir. Konuşuyor olmak çok önemli. Masada konuşulanların dışarıya saçılmasını doğru bulmuyoruz. Çıkıyorsa da konuşulanların doğru aktarılması lazım. Biz bir şey açıklarsak doğru açıklarız." dedi.

"MASADA SAKARYA'NIN İSMİ GEÇMEDİ"

Yeniden Refah'ın ittifak karşılığında istediği illere ilişkin konuşan Ali İhsan Yavuz, "Bir birbirimize karşılıklı tekliflerde bulunduk. Bizim kısım büyükşehirler, ilçeler bazında teklifler getirdiler. Biz bunun olmayacağını söyledik, karşı teklif getirdik. Bizim tekrar konuşuruz dediğimiz noktada cumartesi günü açıklama yaptılar. Masada Kocaeli ve Malatya'nın ismi geçti. Ama Sakarya'nın ismi geçmedi. Ben her şeyi not alan bir adamım. Karşılıklı bir müzakere yürüttük." şeklinde konuştu.

YENİDEN REFAH İLE YENİ GÖRÜŞME OLUR MU?

Yeniden Refah ile tekrar bir görüşme olup olmayacağı yönünde soruyu yanıtlayan Ali İhsan Yavuz, "Yeniden Refah'la masaya oturur muyuz, cevabı bende yok" ifadelerini kullandı.

Güncellenme Tarihi : 9.2.2024 22:45

İLGİLİ HABERLER