Gündem
  • 22.3.2023 23:43

AK Parti'de milletvekili aday başvurusu sona erdi!

AK Parti'de 10 günlük milletvekili aday adaylığı başvurusu sona erdi. Başvuruların sona ermesiyle birlikte teşkilat temayül yoklaması yapılacak. Listelerle ilgili nihai kararı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

Türkiye 53 gün sonra seçimlere gidiyor...

14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesi milletvekili adayı olmak isteyenler, partilere adaylıklarını sunuyor.

AK Parti'de 13 Mart'ta başlayan milletvekili aday adaylığı başvuru süresi, bugün saat 17.00'de sona erdi.

Başvuruların tamamlanmasıyla birlikte aday belirleme takvimi işlemeye başladı.

25 Mart'ta temayül yoklaması yapılacak

AK Parti Genel Merkezi ile il başkanlıklarına başvuran milletvekili aday adayları için 25 Mart Cumartesi günü teşkilat temayül yoklaması yapılacak.

Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ile Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinden oluşturulacak alt komisyonlar, milletvekili aday adaylığı başvurularını değerlendirmek üzere çalışmalara başlayacak.

AK Parti'de aday belirleme süreci başlıyor

Nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek

Bu komisyonların değerlendirmelerinin ardından nihai karar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık yapacağı üst komisyonda verilecek.

Başvuru ücretleri depremzedeler için kullanılacak

Şu ana kadar 5 bini aşkın milletvekili aday adaylığı başvurusunun olduğu AK Parti'de, başvuru aidatları, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde kullanılmak üzere, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) bağış şeklinde yatırıldı.

Bağışlar, yetişkinler için 20 bin lira, kadın ve gençler için 10 bin lira, engelliler için de 5 bin lira olarak belirlendi.

AK Parti'de aday belirleme süreci başlıyor


 

Güncellenme Tarihi : 22.3.2023 21:45

İLGİLİ HABERLER