Gündem
  • 31.10.2019 14:28

AK Parti'den istifa eden Yeneroğlu'na kucak açtılar

Mustafa Yeneroğlu yeni partilerden birine mi katılacak?

AKParti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun, Meclis’te bağımsız olarak mı kalacağı yoksa kurulacak yeni partilere mi dâhil olacağı merak edilirken, Ahmet Davutoğlu cephesinden çarpıcı bir iddia geldi.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin'in haberine göre İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun, Ahmet Davutoğlu cephesi ile temasta olduğu ve Davutoğlu kanadının Yeneroğlu’nun istifasından önceden haberi olduğu öğrenildi.

TEMASIMIZ VARDI

yeneroğlu davutoğlu ile ilgili görsel sonucu

Davutoğlu’na yakın bir kaynak, “Yeneroğlu ile bir süredir temasımız vardı. İstifa noktasına geldiğini biliyorduk. İstifa kararının netleştiğini ise, bir gün önce öğrendik. Bizim yanımızda yer alacağına dair kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Çünkü önümüzdeki süreçte nasıl bir yol izleyeceğine dair henüz karar vermiş değil. Ancak, kendisi ile temaslarımız sürüyor. Sayın Yeneroğlu’nun bizimle birlikte hareket etmeye yakın olduğunu düşünüyorum” dedi.

Diğer yandan Mustafa Yeneroğlu’nun AKParti’den istifa ettiğini açıkladığı basın toplantısında yaptığı konuşma ile Ahmet Davutoğlu’nun Nisan ayında yayınladığı manifesto arasındaki benzerlik dikkat çekti.

Her iki açıklamada da, AKParti’nin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığına vurgu yapılmasının yanında, AKParti yönetimine yöneltilen itirazların da aynı minvalde olması, Yeneroğlu’nun Davutoğlu cephesine daha yakın olduğu yorumlarına neden oldu. (Gerçekgündem)

Yeni parti hazırlığındaki eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ekibinde yer alan AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Mustafa Yeneroğlu'na sahip çıktı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıklamıştı.

İstifa sonrası Ahmet Davutoğlu cephesinden Mustafa Yeneroğlu'na destek geldi. Parti kurma hazırlıklarında bulunan Davutoğlu'nun ekibinde yer alan AK Parti eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Mustafa Yeneroğlu'na destek açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşımda bulunan Temurci, şu ifadeleri kullandı:

"Adaletin mumla arandığını bilenler, kutsal değerlerimizin içini boşaltanlar; ÖMER, ÖMER diyerek içlerindeki son Ömer’leri de tüketiyorlar.

İnsanımız ve Türkiye’miz için doğruları söyleyenler elbette vicdanlarda karşılık bulacaktır. Makamların en güzeli hayırlı olandır.

Ülkemizin yarınlarıyla ilgili endişelerini dile getiren Sayın @myeneroglu’nun sağduyulu açıklamalarını kıymetli buluyorum. İnandığımız değerleri temel alarak yola çıktığımız ilkeler her dönem kılavuzumuz olmalı.

Biz; güçlü olanın değil, haklı olanın yanında olmaya devam edeceğiz."

İLGİLİ HABERLER