Gündem
  • 30.5.2023 11:43

AK partili çocuğu itlere ekmek satmıyoruz diye kovan fırıncının işyeri mühürlendi

Dün Sultangazi’de Erdoğan sloganı attığı için bir gence “İtlere ekmek satmıyoruz.” diye hakaret eden şahsın Fırını mühürlendi, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı iptal edildi. Fırının camına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafı asıldı.

İstanbul’da AK Partili çocuğa küfredip dükkandan kovdu: “İtlere ekmek satmıyoruz”

İstanbul'un Sultangazi ilçesi skandal bir olaya sahne oldu. Bir fırından ekmek almaya giden çocuk, dükkan sahibi tarafından "AK Partili" olduğu gerekçesiyle ağır hakaretlere maruz kalıp dükkandan kovuldu. Yaşananlara tepki göstermek için fırına giden çocuğun yakınları bıçaklı tehdide maruz kalırken, dükkan sahibi çocuğu "İtlere ekmek satmıyoruz" diyerek kovduğunu itiraf etti.

HAKARETLER YAĞDIRIP DÜKKANDAN KOVDU

Fırıncı, ekmek almaya gelen ve "Reis" diye bağırarak Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim zaferini kutlayan çocuğa ağır hakaretler savurup dükkandan kovdu.

"İTLERE EKMEK SATMIYORUZ"

Olaya tepki göstermek için fırına gelen çocuğun yakınları da, fırıncı tarafından bıçakla tehdit edildi. Çocuğu, "İtlere ekmek satmıyoruz" diyerek kovduğunu itiraf eden fırıncı hakkında dava açılacağı belirtildi.
 

İNCELEME BAŞLATILDI!

Sultangazi Belediye Başkanı Avukat Abdurrahman Dursun, olayla ilgili olarak sosyal medyadan bir açıklama yayınladı. Dursun, "Cumhurbaşkanımıza gönül vermiş vatandaşlarımıza hakaret etmek kimsenin haddine değildir! İlçemizde yaşanan olay sonrasında, mevzubahis işletmeyle ilgili inceleme başlatılmıştır. Yapılan inceleme sonrasında, ruhsata aykırılıklar tespit edilmiş olup, bu çerçevede tutanak tutulmuştur. Tutanağa istinaden yarın itibariyle gerekli cezai işlemlere devam edilecektir" dedi.

O İŞ YERİNİN ÇALIŞMA RUHSATI İPTAL EDİLDİ!

Dursun, bugün yaptığı açıklamada ise "Artık eski Türkiye yok!" diyerek dükkânın çalışma ruhsatının iptal edildiğini sosyal medyadan şöyle duyurdu:

"Hak ve özgürlüklerinin sadece kendileri için geçerli olduğuna inanan, kendileri gibi düşünmeyenleri ötekileştiren ve hatta hakaret eden kara zihniyetin bir tezahürü ile karşı karşıya kalan kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Son derece demokratik ve katılımcı bir seçimin sonucuna tahammül edemeyen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a oy veren seçmenlere hakaret eden şahsın bulunduğu işletme ile ilgili tutanak tutulmuş ve bilahare bu işyeri mühürlenerek, işyeri açma ve çalışma ruhsatı iptal edilmiştir."

 


 

Güncellenme Tarihi : 30.5.2023 12:08

İLGİLİ HABERLER