Gündem
  • 29.3.2022 22:28

AK Parti'nin İBB'deki en genç üyesi zehir zemberek sözlerle istifa etti

AK Parti'de bir istifa daha!

AK Partili İBB Meclis üyesi Amine Cansu Kaba'nın ardından Muğla Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi de partisinden istifa etti.Dün AK Parti'nin İBB Meclis üyesi Amine Cansu Kaba, partisinde istifa etmiş; ''19 yaşımda, vatanım ve milletim için büyük ideallerle adım attığım partimden ayrılma sebeplerim; adaletten uzaklaşma, zaman içinde insanların itibarsızlaştırılması, makam ve mevki sahiplerinin liyakatsizliği ve başta gençlik olmak üzere umudun yok edilmesine kadar giden bu yolda vicdanları yaralayan ve "bu kadarı da olmaz" dediğimiz yanlışlardır'' açıklamasına bulunmuştu.

Amine Cansu Kaba (@AmineCansuKaba) / Twitter
 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Amine Cansu Kaba ile görüştüklerini söyledi.

“KENDİSİYLE İRTİBAT KURUYORUZ”

“İstanbul’da benim bulunduğum dönem, Ak Parti’nin en fazla üye kaydetmiş olduğu dönem, birlikte siyaset yaptığımız binlerce arkadaşımız var. Mutlaka Amine Hanımla da bir çalışmamış, hukukumuz olmuştur. Gelecek Partisi olarak da Ak Parti’de yanlışa, harama, yolsuzluğa, arsızlığa bulaşmamış herkese kapımız açık. Sayın Amine Hanım da bunlardan biri, yapmış olduğu açıklamayı da gördüm. Elbette kendisini partimize davet edebiliriz. Kendisi de uygun görürse birlikte çalışmak isteriz. Kendisiyle de irtibat kuruyoruz.

Tabi ki Gelecek Partisi’nde biz İstanbul’da Amine Hanım istifa etmeden önce böyle bir bilgimiz yoktu. Ama bu gerekçelerle istifa eden ahlaki nedenlerle, yozlaşmayla, bu gerekçelerle istifa eden insanları Türkiye’de bir haykırış olarak görüyoruz. Partimizin kapıları da bu arkadaşlara sonuna kadar açıktır.”

“AK PARTİLİLERİN ADRESİ”

Dolayısıyla ben İstanbul’da il başkanlığı yaptım, Ak Partililerin bu ülkedeki büyük yanlışları görüp gidebilecekleri yegane belki de en önemli adres, Gelecek Partisi’dir. Ümit ediyoruz ki, Ak Parti’de siyaset yapan dostlarımız da ülkenin nereye gittiğini görürler, bir an önce artık kirlendiğine inandığımız o yapıdan, kendilerine bir yol olarak kurduğumuz Gelecek Partisi’ne, bizlerin saflarına katılırlar.”

BİR İSTİFA DA MUĞLA'DAN

Kaba'nın istifa, tartışılmaya devam ederken; Muğla Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi de partisinden istifa etti.

Sosyal medya hesabından istifasını duyuran Muğla Fethiye Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi, “Kendi isteğim ile 2011 yılında üyesi olduğum, mahalle kadın kolları yönetim kurulu üyeliği görevini, 2018 ve 2020 yılları arasında Fethiye ilçe kadın kolları başkanlığı görevini yaptığım Ak parti üyeliğimden gördüğüm lüzum ve aldığım karar nedeniyle bugün itibariyle istifa ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

 

 

Güncellenme Tarihi : 30.3.2022 23:51

İLGİLİ HABERLER