Yaşam
  • 7.6.2023 10:23

AK Parti'ye söven Melek Mosso'yu AK partili belediye konser verdirmeye kalktı, ortalık karıştı

Kadınlara küfür etmişti: AK Partili belediyeden Melek Mosso'ya tepki çeken davet

Şarkıcı Melek Mosso, AK Partililere ağza alınmayacak küfürler eden bir kadının fotoğrafını "idolüm" diye paylaşmış ve o kadını taklit ederek sandığa gitmişti. AK Partili belediye, Mosso'yu festivale davet etti, vatandaşlar tepki gösterdi.

Şarkıcı Melek Mosso, dün katıldığı bir ödül töreninde kadın haklarıyla ilgili açıklamalar yapmıştı. Her fırsatta kadın haklarından dem vuran Mosso'nun, AK Partili kadın seçmenlere küfür eden kadının fotoğrafını sosyal medya hesabından RT etmesi tepkiye neden oldu. 

Mosso'nun ayrıca, aynı kadının kıyafetlerini taklit ederek sandığa gittiği ve bu anını sosyal medyadan "seçim kombinim" notuyla paylaştığı görüldü. 

MOSSO'YU DAVET EDEN AK PARTİLİ BELEDİYEYE TEPKİ

Tekirdağ Kiraz Festivali düzenleyen AK Partili Süleymanpaşa Belediyesi, hakaretleriyle gündemde olan Melek Mosso'yu davet etti. Mosso'nun festivale davetli olması tepki çekti.

"SEÇMENİNİZE KÜFREDEN İNSANLARI BESLERKEN UTANMADINIZ MI?"

Sosyal medyada birçok kullanıcı, AK Partili belediyeye tepki gösterdi. Vatandaşların yorumlarından öne çıkanlar şöyle: 

Kadınlara hakareti yücelten tiplere belediye konseri adı altında para kazandırılmasına karşıyız.

Bu nasıl bir saçmalık? Bir sürü hakaret küfür edecekler sonra da küfür ettikleri yerden para kazanacaklar. 

Seçmenlerinize küfreden insanları beslerken utanmadınız mı? Kasten mi yapıyorsunuz? 

Gerçekten bravo... Sizler dinimize küfredenlere Müslüman olmaya devam edin. Onlar da daha çok dinimize küfür etmeye devam etsin. 

Millete kulak verin. Konseri iptal edin. 

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNDEN AÇIKLAMA YAPILMADI..

Sosyal medyada kullanıcılar konserin iptal etmesi için çağrıda bulunurken, henüz Süleymanpaşa Belediyesinden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. 

ÖDÜL TÖRENİNDE YAPTIĞI KONUŞMADA KADINLAR ÜZERİNDEN HÜKÜMETİ HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Melek Mosso, dünkü ödül töreninde yaptığı konuşmada, kadın haklarından dem vurmuş ve "özgürlük olmadığını" öne sürerek hükümeti hedef göstermeye çalışmıştı:  

“Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum.

Sesimiz hiç bir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların, bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam.”

Güncellenme Tarihi : 8.6.2023 11:12

İLGİLİ HABERLER