Gündem
  • 30.4.2023 10:50

Akşener : 7 yaşından bu yana günde 5 vakit namaz kılarım

Akşener, Şanlıurfa'da konuştu: Bu sözleri tutmazsam yakama yapışın!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Şanlıurfa'da vatandaşlara hitap etti. Akşener, verdiği sözleri yerine getirmediği takdirde vatandaşların kendisinden hesap sormasını istedi.

"7 YAŞINDAN BERİ 5 VAKİT NAMAZ KILAN HACI BİR KADINIM"
Türkiye'nin savaşa değil seçime gittiğini dile getiren Akşener, "Allah kabul etsin inşallah ben 7 yaşından beri 5 vakit namaz kılan hacı bir kadınım. Yahu biz seçimi kazandığımızda şampanyayla kutlayacakmışız. Yahu namaz kılan bir insan alkolün tadını bilmez. Bunu söyleyen ahmaklar da benim kim olduğumu bilirler, bulunduğum yerde o kadehler kalkmaz be kardeşim, böyle bir şey olmaz. Şimdi ama bir şey var. Evet, ben namazlı bir kadınım, Cenabıhak inşallah kabul eder hepimiziz. Amma velakin ben iyi bir insan mıyım, o önemli? Kul hakkına el uzatıyor muyum, o önemli. Ben harama el uzatıyor muyum, o önemli. Senin 82 puan almış çocuğunu tayin etmek yerine, yakınım olan, ayısı, dayısı olan AK Parti'de 52 puanlık bir genci atıyorsa, işte onun iyi insan olmakla, kul hakkıyla bir alakası yoktur, harama el uzatmış demektir." dedi. Şanlıurfa'ya seçim öncesinde de ziyaretlerde bulunduğunu, yöre çiftçisinin sulama ile elektrik sorunlarını bildiğini ifade eden Akşener, kentteki tarımsal sulama problemini bitireceklerini dile getirdi.

"BİR OY KEMAL'E, BİR OY MERAL'E"
Akşener, Şanlıurfa'da yaşanan sel ve deprem sonrası zarar gören vatandaşların hiçbir imkanının iyileştirilmediğinin kendisine söylendiğini aktararak, "Hepsini inşallah 15 gün sonra helal oylarınızla Sayın Kılıçdaroğlu'na bir oy ve İYİ Parti'ye bir oy vererek, İYİ Parti'yi birinci, Sayın Kılıçdaroğlu'nu 13. cumhurbaşkanı yaparak bütün bu meselenin çözülmesini sağlayacağız. Şöyle diyoruz, bir oy Kemal'e, bir oy Meral'e." diye konuştu.

İNCE VE OĞAN YORUMLARI

Muharrem Bey’in ayrıldığı yer CHP. En başından beri benim söylediğim bir cümle ve takındığım bir tutum var. CHP’nin işi bu. Ama sayın İnce konusunda beraber bir yürümeye dair bir adım atılsa ben ‘memnuniyet duyarım’ dedim. Bu Sinan Bey için de geçerli. Ama Sinan Bey’in birinci hedefi MHP’nin başına geçmek.

‘DOĞRU BULUYORUM’

Ben iki ismin de adaylığına saygı duyuyorum ama bizim adayımız Sayın Kılıçdaroğlu. Bu iki arkadaşın adaylığına dair çirkin cümleler kurulmasını da doğru bulmuyorum. Ben buna çok dikkat ediyorum, kendi yaşadıklarımı bir başkasına asla yapmadım. Bu dilin artık Türkiye’den gitmesi lazım. Sayın İnce ve Sayın Oğan’ın ikinci turda Sayın Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi açısından görüşülmesini doğru buluyorum.”

Güncellenme Tarihi : 30.4.2023 10:57

İLGİLİ HABERLER