Gündem
  • 16.3.2023 19:58

Akşener : CHP ile kavga ettik deyip yine gözdağı verdi

Akşener, CHP'ye üstü kapalı meydan okudu! Altılı koalisyonda İmamoğlu-Yavaş restleşmesi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yerel seçimlerde yeniden aday olabileceğine ilişkin açıklamaları gündem olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'na İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den örtülü cevap geldi. İki belediye başkanını "müstakbel cumhurbaşkanı yardımcıları" olarak tanımlayan Akşener, "İYİ Parti gururla sunar. Bu yol kazanmanın yoludur" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener, sık sık İmamoğlu ve Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcılığına ilişkin vurgu yaparak CHP'ye örtülü rest çekti.

Kısa süre önce katıldığı bir televizyon programında iki belediye başkanının geleceğini yorumlayan CHP'li Bülent Kuşoğlu, "İki görevi aynı anda yapmayacaklar. İYİ Parti kanadında öfkeye sebep olan bu sözler sonrası Meral Akşener'den günlerdir beklenen cevap geldi. Akşener iki isme "müstakbel cumhurbaşkanı yardımcılarımız" diyerek Kuşoğlu'na üstü kapalı meydan okudu.

"TARTIŞTIK, KAVGA ETTİK"

İttifak içinde yaşanan 4 günlük skandal sürece ilişkin de çarpıcı sözler sarf eden Akşener, "Yılmadık, direndik. Tartıştık, kavga ettik. Sözümüzden dönmedik. 6 Mart'ta milletimizin önüne bir çözüm yolu koyduk. Sayın Kılıçdaroğlu'nu destekleyenleri de Sayın Yavaş'ı destekleyenleri de Sayın İmamoğlu'nu destekleyenleri de ortak bir yol haritasında birleştirdik.

İYİ Parti gururla sunar. Bu yol kazanmanın yoludur" ifadelerini kullandı.

Güncellenme Tarihi : 16.3.2023 20:10

İLGİLİ HABERLER