Gündem
  • 25.10.2022 10:31

Akşener hangi milletvekilini yumurtalı çiğköfte ile istifa ettirdi

Fakıbaba'nın istifasına ilişkin Akşener'den ilk açıklama..

Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İYİ Parti lideri Meral Akşener, AKP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçeceğini açıklayan Ahmet Eşref Fakıbaba'ya ilişkin konuştu. Akşener, "Bu insanların tecrübelerini, bilgilerini partimizle değerlendirmesi için görüşmeler yapıyorum" dedi. Akşener, 'çiğköfte' tartışmasına da yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Akşener; AKP'den istifa eden eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın İYİ Parti'ye katılacak olmasını değerlendirdi.

Akşener, "İYİ Parti kamuoyunda, vatandaş nezdinde ciddi bir teveccühle karşı karşıya. Bu partinin büyümesi lazım. Biz kurumsallaştırmaya, kalıcı hale getirmeye gayret ediyoruz. Bu insanların tecrübelerini, bilgilerini partimizle değerlendirmesi için görüşmeler yapıyorum" dedi.

'ÇİĞKÖFTE TARTIŞMASINA' YANIT

Fakıbaba'nın, "Meral Hanım yumurtalı köfte yemeye geliyorum dedi. Yok mu diyecektim?" ifadeleri sonrası başlayan 'çiğköfte' tartışmasına da yanıt veren İYİ Parti lideri, şöyle konuştu:

"Ortak dostlarımız var bizim. Hakikaten bir gün telefon açtım görüşmeyi yapabilmek için ama evden bilgi sahibiyim bu arada. Gaziantepli eşi, çok güzel bir yumurtalı çiğköfte yaptığına dair bilgim vardı. Direkt aradım, 'Sayın bakanım ben oralarda yalnız, gariban koca İstanbul'da... Aç geziyorum.. Ben hanımefendiden şöyle bir şey rica ediyorum' dedim. Sonra gittik."

"ŞU ANDA DA GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ İSİMLER VAR"

İYİ Parti'de yaşanacak yeni katılımlar hakkında konuşan Akşener, "Şu anda da görüştüğümüz isimler var. Sadece AK Parti'den bahsetmiyorum. Türkiye'ye katkıda bulunmuş, genç yaşlı ve bundan sonrada bulunabilecek insanların her biriyle görüşüyorum" ifadelerini kullandı.

'BAŞÖRTÜSÜ' TARTIŞMALARI

Akşener, siyasetteki 'başörtüsü' tartışmalarını da eleştirdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başörtüsünü siyasetin tekelinden çıkartmak amacıyla hazırladığı kanun teklifi için "Bence gerek yoktu" ifadesini kullanan İYİ Parti lideri, şöyle konuştu:

"Başörtüsü meselesi çözülmüş bir konu. Kapanmış yaraları yeniden açmak yerine kanayan yaralara bakmak zorundayız. Ben Sayın Kılıçdaroğlu'nun tavrına saygı duyuyorum ama neyi tartışıyoruz, kavgayı tartışıyoruz... Bence gerek yoktu."

Güncellenme Tarihi : 25.10.2022 21:28

İLGİLİ HABERLER