Gündem
  • 27.8.2023 21:42

Akşener MHP'ye mi yanaşıyor?

Akşener’in açıklaması sonrası kulisler hareketlendi! İYİ Parti MHP’yle yeni bir sayfa mı açacak?

Akşener’in açıklaması sonrası kulisler hareketlendi! İYİ Parti MHP’yle yeni bir sayfa mı açacak?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kocatepe'de yaptığı konuşma sonrasında kulisler hareketlendi. Gelişmeleri değerlendiren İYİ Parti kurmayları MHP'yle yeni bir sayfa açılıp açılmayacağıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Akşener’in açıklaması sonrası kulisler hareketlendi! İYİ Parti MHP’yle yeni bir sayfa mı açacak?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dün Kocatepe’de yaptığı açıklamaların ardından kulisler hareketlendi.

Meral Akşener CHP'yi böyle bombaladı! İYİ Parti CHP ittifakı sona mı eriyor?Meral Akşener CHP'yi böyle bombaladı! İYİ Parti CHP ittifakı sona mı eriyor?

 Akşener’in yerel seçimler öncesinde pazarlıkta el yükselttiği iddia edilirken İYİ Parti kurmayları, Ankara ve İstanbul’da İYİ Parti’nin Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu desteklemeyebileceğini açıkladı. Bu durum akıllara İYİ Parti köprüleri atıyor mu sorusunu da beraberinde getirdi. İYİ Parti kulislerinden gelen bir diğer bilgi ise MHP’yle yeni bir sayfa açılıp açılmayacağıyla ilgili.

AK PARTİ’YLE İŞBİRLİĞİ YOK

Cumhuriyet’in haberine göre, İYİ Partili kurmaylar yerel seçimlerde AK Parti’yle “asla” işbirliği yapmayacak. İYİ Parti’nin “iki siyasi kutup arasına sıkışmayacağını” kaydeden partililer, partinin bundan sonraki süreçte Türk milliyetçiliği çerçevesinde yükseleceğini belirtiyor.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU’NA DESTEK VERİLMEYEBİLİR

Akşener, Yavaş ve İmamoğlu için "ateşten gömleği giydiremedik" dedi

Meral Akşener’in dünkü konuşmasında “Keşke herkes bizim kadar yürekli olabilseydi” sözlerini hatırlatan kurmaylar Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun aday olmaları durumunda İYİ Parti’den destek bulamayacağını söyledi.

MHP’YLE YENİ BİR SAYFA MI AÇILIYOR?

İYİ Partili isimler, MHP’yle yeni bir sayfanın açılıp açılmayacağını da değerlendirdi. Kurmaylar, Cumhur İttifakı’ndan ayrılmış bir MHP ile de işbirliği konusunun gündeme gelebileceğini kaydediyor. Ancak bu işbirliğinin, İYİ Parti’nin belirlediği ilkeler çerçevesinde şekillenebileceği ifade ediliyor. Partililer bu nedenle 2024 yerel seçimlerinin “çok boyutlu iş birliklerine gebe olduğunu” belirtiyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İYİ Parti’ye seslenerek, “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” ifadelerini kullanmıştı

 

Güncellenme Tarihi : 28.8.2023 23:12

İLGİLİ HABERLER