Gündem
  • 30.3.2023 13:25

Akşener tonlarca “rezene çayı” içerek bile HDPKK'yı hazmetmek mümkün değil

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Başkan Erdoğan'a yönelik ifadelerinin ardından açıklama yaptı. Akşener'e sert tepki gösteren Çelik, Bu saldırgan üslubun sebebini biliyoruz. Kendi adaylarını ilan ettiklerinden beri PKK’nın defalarca açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Kuşkusuz bunu tonlarca “rezene çayı” içerek bile hazmetmek mümkün değildir…" ifadelerini kullandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerine AK Parti'den sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Bu saldırgan üslubun sebebini biliyoruz. Kendi adaylarını ilan ettiklerinden beri PKK'nın defalarca açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Kuşkusuz bunu tonlarca "rezene çayı" içerek bile hazmetmek mümkün değildir…"

Çelik'in açıklamalarından satır başları:

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan dünkü grup toplantımızda eser ve hizmet temelli seviyeli bir seçim yarışı olması temennisinde bulunmuştu. Ancak İYi Parti Gnl Başk Sn Akşener'in Cumhurbaşkanımıza dönük ifadeleri, yakışıksız ve niteliksiz bir kampanya yürüteceklerinin ilanı oldu.

Sn Akşener yaptığı paylaşımda bir gerginlikten bahsediyor ve Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir üslup kullanıyor. Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz, kendilerine iade ediyoruz.

 

Güncellenme Tarihi : 30.3.2023 13:27

İLGİLİ HABERLER