Gündem
  • 28.5.2024 16:03

Akşener'i masadan İmamoğlu kaldırdı

Meral Akşener'i altılı masadan bakın kim kaldırmış! İlk kez isim verildi
Gazeteci Enver Aysever, Cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde İYİ Parti Lideri Meral Akşener'i altılı masadan kaldıran ismin CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu söyledi.

  HABER7

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi altılı masada adaylık krizi yaşanmış seçime sayılı günler kala İYİ Parti Lideri Meral Akşener 'çok ağır' sözler sarf ederek altılı masadan kalkma kararı almıştı. Akşener'in masadan kalkmasıyla ilgili aylar sonra çarpıcı bir iddia gündeme geldi. 

"AKŞENER'İ MASADAN İMAMOĞLU KALDIRDI"

CHP'ye yakınlığıyla bilinen Gazeteci Enver Aysever, kişisel Youtube kanalından yaptığı yayında altılı masada yaşanan 'kalkma' kriziyle ilgili dikkat çeken bir iddia öne sürdü. Aysever, seçime kısa bir süre Meral Akşener'in masadan kalkmasına neden olan ismin CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu ve Akşener'e "Sen masadan kalk ablacığım ben arkandayım" dediğini sonrasında ise Akşener'i yalnız bıraktığını söyledi.

Aysever yayınında "Masadan Meral Hanım'ı kaldıran İmamoğlu'ymuş. Meral hanıma demiş ki "sen masadan kalk ablacığım ben arkandayım" Meral Hanım masadan kalktığı zaman beklenen o gece Ekrem'in adaylığını açıklaması. Meral hanım 1 saat, 2 saat, 5 saat, 10 saat bekliyor. Hadi Ekrem, hadi Ekrem. Ama Ekrem adaylığını açıklamıyor. Meral hanım da bunun üzerine masaya dönmek zorunda kalıyor. Masaya döndükten sonra hain damgası yiyor ve siyaseten varlığına mal oluyor. Mesele buymuş. Yani hadi oğlum aday ol biz de arkana düşüyoruz dediği Ekrem orada Meral Hanım'ı kazıklamış. Ekrem bugün herkesi bu şekilde siyasetin dışına atmış durumda" ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

2 Mart toplantısında beş liderin Kemal Kılıçdaroğlu ismi üzerinde uzlaşması ancak İYİ Parti'nin anket yapılması, yapılan anketlerde önde olduğu ifade edilen Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş'tan herhangi birinin aday olması çağrısı sonrası masada çıkan kriz üzerine Akşener altılı masa için 'Noter masası, kumar masası' nitelendirmelerinde bulunarak çok sert sözlerle masadan kalktığını açıkladı. 

İYİ Parti'de başkanlık divanı toplantısı gerçekleşirken sürpriz iki isim İYİ Parti'ye geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le görüştü. Görüşme sonrası Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olma şartıyla masaya geri dönme kararı aldı.

Güncellenme Tarihi : 28.5.2024 16:06

İLGİLİ HABERLER