Spor
  • 19.11.2023 12:00

Almanlar ağlıyor! Türkiye mağlubiyetini manşetlerine taşıdılar

Özel maçta Almanya ile Berlin'de karşılaşan A Milli Takımız, rakibini 3-2'lik skorla mağlup etti. Ortaya çıkan bu sonuç ise Alman basınında büyük bir yankı uyandırdı.

Kenan Yıldız ve Yusuf Sarı, milli forma ile ilk gollerini Almanya karşısında attı. Almanya ile oynanan hazırlık maçında milli formayı 2’nci kez giyen Kenan Yıldız, 45+2’nci dakikada A Milli Futbol Takımı’nın ikinci golünü kaydetti. Milli formayı 3’üncü kez giyen Yusuf Sarı ise 71’inci dakikada penaltıdan attığı gol ile Ay-yıldızlıların üçüncü golünü attı.

Millilerimizin bu zaferi Alman basınında da yankı buldu. İşte Alman basınından ön plana çıkanlar:

'HAYAL KIRIKLIĞI GECESİ'

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, 'Berlin'de hayal kırıklığı gecesi' başlığıyla maçı okurlarına taşıdı. Tribünde yer alan Türk taraftarların oluşturduğu atmosfere de değinen Alman gazetesi, 'Atmosfer deplasman maçı gibiydi' ifadelerine yer verdi ayrıca kendi Milli Takımları'nı da eleştiren Bild, 'Bir sonraki yaza kadar yapılacak çok işimiz var' yorumunda da bulundu.

Alınan bu sonuç ise Almanya'da büyük bir yankı uyandırdı. Julian Nagelsmann'ın ilk yenilgisini Türkiye karşısında almasının ardından, Alman basını karşılaşmayı manşetlerine taşıdı.

Kicker'da yer alan habere göre ise Julian Nagelsmann'ın ilk yenilgisini Türkiye karşısında aldığı belirtilirken VAR kararıyla verilen penaltıya da atıfta bulunuldu: "Teknik direktör Julian Nagelsmann yönetimindeki üçüncü maçta ilk yenilgi yaşandı. Türkiye karşısında ilk yarıda liderliğini koruyamayan Almanya Milli Takımı, 2-2'lik beraberliği ikinci yarıda devam ettiremedi. Sonunda rakip lehine VAR'dan penaltı kararı verildi."

Der Spiegel ise mücadelede tribünde yer alan Türk taraftarların altını çizerek maçı okurlarına şu şekilde aktardı: "Alman Milli Futbol Takımı Türkiye ile hazırlık maçını kaybetti. Berlin Olimpiyat Stadı'nda çok sayıda konuk taraftar tribündeydi ve Almanya Milli Takımı'nı ıslıklıyordu."

'EURO 2024 ÖNCESİ BAŞARISIZLIK'

Sportschau: Alman Milli Takımı, teknik direktör Julian Nagelsmann yönetimindeki ilk yenilgisini Türkiye karşısında aldı. Bu, 2024'te kendi evinde Avrupa Şampiyonası'na giden yolda bir başarısızlık.

Sky Sport: Nagelsmann, bazı oyunculardan dolayı hayal kırıklığına uğradı. Alman Milli Takımı, Julian Nagelsmann yönetimindeki üçüncü milli maçında ilk yenilgisini aldı.

FOCUS: Savunma özellikle hayal kırıklığı yaratıyor ancak hücum da tekliyor. Almnaya, Julian Nagelsmann yönetimindeki ilk yenilgisini Türkiye karşısında aldı.

FRANKFURTER ALLGEMEINE: Alman Milli Futbol Takımı kararlılıkla oynuyor ancak savunmada her zaman iyi organize olamıyor. Türk futbolcular bundan yararlandı. Julian Nagelsmann'ın önünde yapılacak çok iş var.

SPORT1: Almanya’nın önde gelen spor internet sitelerinden birisi olan Sport1, Nagelsmann’ın teknik direktörlük koltuğunda ilk mağlubiyetini kısa bir süre içerisinde aldığına değindi. Ayrıca internet sitesi karşılaşma ile ilgili yaptığı haberde, Almanya savunmasının Türkiye’nin hücum oyuncularına karşı yetersiz kaldığını vurguladı.

SPOX: Bir diğer Alman spor internet sitesi Spox ise karşılaşmanın haberini, ‘Nagelsmann'ın evinde ilk acı maçı! Milli takımdan Türklere karşı iflas’ başlığı atarak okuyucularıyla buluşturdu. Nagelsmann’nın Kai Havertz’i sol kanat bek oynatmasını, taktiksel sürpriz başarısız olduğu diyerek nitelendiren internet sitesi, Almanya’nın Türkiye karşısında sert bir uyanış yaşadığını belirtti.

İNGİLİZ BASINININ GÜNDEMİ HAVERTZ

İngiliz basını ise karşılaşmayı Kai Havertz'ten okurlarına taşıdı. Mirror, Alman futbolcunun inişli-çıkışlı bir performans gösterdiği aktarırıken, "24 yaşındaki Havertz'e, Almanya'nın teknik direktörü Julian Nagelsmann, Cumartesi günü Türkiye ile oynann dostluk maçı öncesinde savunmada oynamak gibi şaşkınlık verici bir görev verdi. Yıldız futbolcunun parlaması fazla zaman almadı çünkü sadece beş dakika sonra golünü attı. Daha sonra Havertz ve takım arkadaşları için işler daha da kötüye gitti, 24 yaşındaki oyuncunun kendi ceza alanı içinde topla oynadığı düşünülüyordu. Hızlı bir VAR kontrolü, Türkiye'nin Yusuf Sarı'nın attığı penaltıyla skoru 3-2'ye getirdiğini gördü ve Almanya'nın başkentinde maç bu şekilde bitti." ifadeleri kullanıldı.

The Sun ve Daily Mail'de de benzer şekilde Havertz'in performansına değinerek, Nagelsmann tarafından verilen yeni pozisyonunun şaşırtıcı olduğunu vurgulandı.

Bild

Almanya'nın önde gelen gazetesi Bild, 'Berlin'de hayal kırıklığı gecesi' başlığıyla maçı okurlarına taşıdı.

Tribünde yer alan Türk taraftarların oluşturduğu atmosfere de değinen Alman gazetesi, 'Atmosfer deplasman maçı gibiydi' ifadelerini kullandı.

Ayrıca gazete, 'Bir sonraki yaza kadar yapılacak çok işimiz var' yorumunda da bulundu.

Kicker

Kicker'da yer alan habere göre ise Julian Nagelsmann'ın ilk yenilgisini Türkiye karşısında aldığı belirtilirken VAR kararıyla verilen penaltıya da atıfta bulunuldu:

Teknik direktör Julian Nagelsmann yönetimindeki üçüncü maçta ilk yenilgi yaşandı. Türkiye karşısında ilk yarıda liderliğini koruyamayan Almanya Milli Takımı, 2-2'lik beraberliği ikinci yarıda devam ettiremedi. Sonunda rakip lehine VAR'dan penaltı kararı verildi.

Der Spiegel

Der Spiegel ise mücadelede tribünde yer alan Türk taraftarların altını çizerek maçı okurlarına şu şekilde aktardı:

Alman Milli Futbol Takımı Türkiye ile hazırlık maçını kaybetti. Berlin Olimpiyat Stadı'nda çok sayıda konuk taraftar tribündeydi ve Almanya Milli Takımı'nı ıslıklıyordu.

Sportschau

Sportschau ise okuyucularına maçı şu şekilde aktardı:

Alman Milli Takımı, teknik direktör Julian Nagelsmann yönetimindeki ilk yenilgisini Türkiye karşısında aldı. Bu, 2024'te kendi evinde Avrupa Şampiyonası'na giden yolda bir başarısızlık.

Frankfurter Allgemeine

Alman basınından bir diğer gazete olan Frankfurter Allgemeine ise karşılaşma hakkında şu ifadeleri kullandı.

Alman Milli Futbol Takımı kararlılıkla oynuyor ancak savunmada her zaman iyi organize olamıyor. Türk futbolcular bundan yararlandı. Julian Nagelsmann'ın önünde yapılacak çok iş var.

Güncellenme Tarihi : 19.11.2023 12:31

İLGİLİ HABERLER