Gündem
  • 24.11.2022 20:41

Altılı masadan Kılıçdaroğlu’na ikinci ret

Altılı masadan Kılıçdaroğlu’na karşı bir çıkış daha

İYİ Parti'nin ardından altılı masadaki Gelecek Partisi'nden de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına itiraz geldi.

Meral Akşener’in soğuk mesajlarının ardından İYİ Parti kurmaylarından üst üste Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumunda kazanamayacağı mesajları gelmişti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci de Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanamama riskinin olduğunu söyledi.

Partisine yakın Karar gazetesinin Youtube kanalındaki “Bi Karar Ver” isimli programda canlı yayın konuğu olan Selim Temurci, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığının önünde kazanamama riski olduğunu düşünüyorum. Sokağın diline siyasetin sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çıkışını çok kıymetli bulduğunu ancak bundan ziyade CHP’nin topluma özür borçlu olduğunu” öne süren Temurci “28 Şubat sürecini yaşamış insanlar olarak, hâlâ ‘O süreci keşke yeniden yaşasak’ diye birilerinin bir yerlerde beklediğini görebilecek kadar siyaseti biliyorum. Hâlâ o tipler maalesef toplumda var. Onun için orada bir özür borcu var” ifadelerini kullandı.

Güncellenme Tarihi : 24.11.2022 20:42

İLGİLİ HABERLER