Gündem
  • 28.2.2024 14:28

Altınok: 31 Mart'tan sonra Ankara'da suda yüzde 50 indirim yapacağız

Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok: 31 Mart'tan sonra suda yüzde 50 indirim yapacağız

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'nın şu an en pahalı suyu tükettiğini belirterek, "31 Mart'tan sonra suda yüzde 50 indirim yapacağız" dedi.

Cumhur İttifakı'nın ABB Başkan adayı Altınok, Keçiören'de düzenlenen "Kırıkkaleliler Buluşması" programında, Keçiören Belediyesi olarak ABB'den daha fazla eser yaptıklarını söyledi.

Ankara'da trafik sorununun arttığını belirten Altınok, "Belediye Başkanı, şehrin sadece 5 yılını değil, geleceğini de planlar. Belediye Başkanı şehrin geleceğine damgasını vurur. Vereceğiniz oylar geleceğimizin Ankara'sıdır" diye konuştu.

Ankara'nın kabuğunu kırması gerektiğini ifade eden Altınok, "Ankara hak ettiği yere gelmeli. Ankara, sanayide, ekonomide, sanatta, tarımda da başkent olmalı. Altındağ, Mamak, Etimesgut metrosu başta olmak üzere Törekent'ten Yenikent'e kadar metro ağlarıyla öreceğiz. Otobüs kuyrukları son bulacak. Geldiğimizde yeni otobüsler alacağız. Duraklarda kuyrukta bekleme dönemini bitireceğiz. Bir de su faturaları var. Şu an Ankara, en pahalı suyu tüketiyor. 31 Mart'tan sonra suda yüzde 50 indirim yapacağız. Ankara'nın suyu içilece." diye konuştu.

'Ankapark'ın yeniden hizmete kazandırılması için çalışacağız'

"ABB Başkanı Mansur Yavaş yönetiminin çürümeye terk ettiği Ankara Ankapark'ın" yeniden hizmete kazandırılması için çalışacaklarını belirten Altınok, "Atatürk Orman Çiftliği'ni ruhuna tekrar kavuşturacağız. Dev bir akvaryum yapacağız. Altınok'ta ne haram para var ne de kara para var. Afişlerinde boy boy resimleri olana kadar keşke yaptığı eserleri olsaydı" değerlendirmesinde bulundu. 

Başkent'e metro kazandırılacak

Bunlardan biri de ulaşım...

Ankara'nın büyükşehirden kasabaya dönüştüğünü belirten Altınok, bir önceki seçimde verilen "5 senede 58 kilometre metro" ve havaalanına metro sözünün tutulmadığını, Gölbaşı'na da metrobüsün yapılmadığını belirtti.

Altınok bu konudaki vaadini açıklayarak, "5 senede 80 kilometre metro yapacağız. Bir bölümünü hükümetimiz yapacak, bir kısmını ABB olarak biz yapacağız." ifadelerini kullandı.

Öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği

Bir müjde de öğrenciler için geldi.

Altınok, tüm üniversite öğrencilerine ulaşımın ücretsiz yapılacağını açıkladı. Bunun yanı sıra 20 bin üniversite öğrencisine de karşılıksız 1500 lira burs verileceğini söyledi.


Emeklilere müjde

Turgut Altınok, emeklileri de unutmadı.

Yapılan çalışma kapsamında, sosyal refah statüsündeki emeklilerin Ankart'ına her ay 5 bin lira yatırılacağını açıkladı.

Destek artacak

Çiftçilere özel proje de hazırlandı.

Altınok, Ankara'nın tarımın başkenti olacağını belirterek, çiftçilere 50 litre mazot desteği verileceğini söyledi.

Tohum desteğinin de 2 ile 5 ton arasına çıkarılacağını belirtti.

Güncellenme Tarihi : 28.2.2024 14:36

İLGİLİ HABERLER