Dünya
  • 31.3.2020 15:17

Amerika yanıyor!.. New York'da her 2.9 dakikada bir kişi virüsden ölüyor

Zalim işlediği zulme uğramadan can vermez buyruludu.. Amerika; İsrail'e verdikği destekle yüzbinlerce kişinin katlinden sorumlu bir ülke. masum Müslümanlar ve hatta küçük çocuklar Amerikanın zulmüne uğradı. O zulmün bedelini şimdi ödüyorlar..

New York'ta corona virüsten her 2.9 dakikada bir insan öldü

Dünya Sağlık Örgütü'nün "ABD corona virüsün yeni merkez üssü olacak" açıklamasının üzerinden fazla zaman geçmeden ABD dün duyurduğu vaka sayısı ile Çin'i ikiye katladı bile... Ülkenin pandemiden en çok yara alan eyaleti ise New York oldu. New York'ta her 2.9 dakikada bir insan corona virüsten yaşamını yitirdi.Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, geçtiğimiz hafta BM Cenevre Ofisi'nde video konferans yoluyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Covid-19 salgınında ABD vaka sayılarındaki korkunç artışa dikkat çekmişti.

 

DSÖ Sözcüsünün, "ABD'deki vaka sayısında çok büyük bir ivme görüyoruz. Virüsün yeni merkez üssü potansiyel var." açıklamasından yalnızca 1 hafta sonra duyurulan veriler dünyayı şoke etmiş vaziyette.

ABD VAKA SAYISINDA ÇİN'İ İKİYE KATLADI

Virüsün ortaya çıktığı yer olan Çin ana karasında vaka sayısı 81 bin 518 iken ABD'de ise corona virüs vaka sayısı 164 bin 620’ye yükseldi. ABD bu verilerle virüsün yeni merkez üssü haline geldi.

ABD VAKA SAYISINDA ÇİNİ İKİYE KATLADI

 30 GÜN ÇOK ÖNEMLİ, 1 MİLYON AMERİKALININ HAYATINI KURTARABİLİRİZ

Trump, Beyaz Saray'da Covid-19 salgınına ilişkin düzenlediği günlük basın toplantısında, son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD Başkanı Donald Trump, N95 koruyucu maskeleri dezenfekte edebilen cihazı tanıttı. Trump, "Bu cihazların her biri günde 120 bine kadar maskeyi dezenfekte ediyor. Virüse karşı zaferden başka seçeneğimiz yok. Önümüzde zorlu 30 gün var. Bu 30 gün çok önemli." dedi.

ABD'de virüse ilk kez, 21 Ocak'ta Washington eyaletinde 30'lu yaşlarda ve son dönemde Vuhan'a seyahat eden bir erkekte rastlandı. Sonraki günlerde ABD'deki vaka sayısı artmaya başladı.

 

Güncellenme Tarihi : 31.3.2020 15:31

İLGİLİ HABERLER