Gündem
  • 30.10.2023 10:36

Amerika'dan Türkiye açıklaması

ABD'den son dakika Türkiye açıklaması! Bakan Fidan, Blinken ile görüştü!

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken telefonda görüştü. Görüşmede İsrail'in Filistin'de sürdürdüğü katliam saldırıları ele alındı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, yaptıkları telefonda görüşmesinde İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaları ele aldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“İkili, İsrail-Filistin çatışmasının yayılmasını önlemek, rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak ve insani yardımı seferber etmek için bölgesel liderlerle temas kurma ihtiyacını ele aldı” 

Blinken’ın Bakan Fidan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın ABD'nin Gazze Şeridi ve Batı Şeria'daki Filistin halkına 100 milyon dolarlık insani yardım sağlayacağı yönündeki yaptığı duyuruyu ele aldığı ifade edilen açıklamada, “İkili ayrıca, İsveç'in NATO'ya katılımı konusunda kaydedilen ilerlemeyi de ele aldı” denildi. 

BLINKEN'DAN AÇIKLAMA

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Bakan Hakan Fidan'la yaptığı görüşmeyle ilgili resmi sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Blinken, "Gazze ihtilafının bölgeye daha da yayılmasını önlemek, rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamak ve insani yardımı seferber etmek yönündeki çabalarımızı görüşmek üzere Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile görüştüm. Ayrıca İsveç'in NATO'ya katılımının onaylanmasını da tartıştık." dedi.

 

 

Güncellenme Tarihi : 30.10.2023 10:39

İLGİLİ HABERLER