Gündem
  • 26.4.2024 10:34

Amerikan üniversitelerinde İsrail karşıtı olaylar yayılıyor.. Polis öğretim görevlilerini tutuklanı

ABD'de üniversiteler Gazze için ayaklandı! Akademisyenler ters kelepçe
ABD'nin ünlü Columbia Üniversitesinde başlayan protesto, ABD geneline yayıldı. ABD polisi, Emory Üniversitesinde ekonomi profesörü Fohlin ile Felsefe Bölüm Başkanı McAfee'yi de ters kelepçeyle gözaltına aldı.

İKİ AKADEMİSYEN TERS KELEPÇEYLE GÖZALTINA ALINDI

Emory'de polis eylemlere katılan ve öğrencilerine destek veren ekonomi profesörü Caroline Fohlin ile Felsefe Bölümü Başkanı Noelle McAfee'yi de ters kelepçeyle gözaltına aldı.

McAfee'nin gözaltına alınışı bir doktora öğrencisinin çektiği videoyla tüm dünyaya yayıldı.


Amerikan çevik kuvvet polisi, Teksaslı öğrencilerin oturma eylemini zorla dağıtıyor... Şiddetli çatışma görüntüleri ve onlarca kişinin tutuklandığına ilişkin haberler 


Amerikan medyası , 24 Nisan 2024 Çarşamba günü, yüzlerce öğrencinin sınıfı terk edip Gazze'ye destek için oturma eylemi başlatmasının ardından Teksas Eyalet Polisinin Austin'deki Texas Üniversitesi kampüsünde Filistin'e destek veren göstericileri tutukladığını bildirdi . .

Sosyal medyadaki videolar eyalet polisinin çevik kuvvet teçhizatı giyerek kalabalığı dağıtmaya çalıştığını gösteriyor.

Texas Tribune şu ana kadar 10 öğrencinin tutuklandığını ve gösterilerin devam etmesi halinde sayının büyük ihtimalle artacağını bildirdi.

Dallas Morning News ise polisin cop ve tüfek taşıdığını ve bazı güvenlik güçlerinin öğrenci göstericileri dağıtmak için sopa kullandığını bildirdi.