Asayiş
  • 1.7.2022 14:05

Ankara'da yağışta evinde boğulan Busenur Doğanay'ın son sözleri ortaya çıktı

Başkent Ankara'da dün sel felaketi yaşandı. Busenur Doğanay'ın ise cesedine ulaşıldı. Talihsiz genç kızın ölmeden önce annesini aradığı ortaya çıktı: Anne boğazıma kadar suyun içindeyim…

Son dakika haberi: Ankara'da dün çok acı bir olay meydana geldi. Evini basan sel suları nedeniyle Busenur Doğanay hayatını kaybetti.

Busenur Doğanay Ankara’da sel felaketinde can verdi! Son sözleri yürekleri yaktı!

BUSENUR DOĞANAY'IN SON SÖZLERİ KAHRETTİ…

Akrabası Fatih Soylu, genç kızın babasına ölüm haberini veremediklerini aktararak, "Bodrum katta oturdukları için aniden su basmış, birdenbire gövdesini aşacak seviyeye gelmiş. Annesini aramış 'boğazıma kadar suyun içindeyim' demiş, komşuların da yardım etmesine rağmen açamamışlar kapıyı.

Babasına haber verdik ama babası şu anda yaşıyor diye biliyor, yolda çünkü. Antalya'da yaşıyor" dedi.Mahalle sakinlerinden Fatma Ceylan da olaya ilk müdahale edenlerden olduklarını, suyu kovalarla tahliye etmeye çalıştıklarını belirterek, "Su baskını olduğunu duyunca koşarak buraya geldim. Geldiğimde yaşayan genç kız yardım istemiş 'boğuluyorum' demiş.

Benim gelinim beline ip bağlamış yardım etmeye çalışmış ama su basıncı o kadar yüksekti ki, olmadı. Biz önce kendi imkanlarımızla suyu tahliye etmeye çalıştık. Kendimiz kovalarla suyu tahliye etmeye çalıştık" diye konuştu.'221 İHBARDA BULUNULMUŞTUR'
AFAD'dan yapılan açıklamada ise Ankara genelinde 112 Acil Çağrı Merkezine 221 ihbar yapıldığı ifade edilerek, "Ankara'nın Keçiören ve Yenimahalle ilçelerinde yaşanan yoğun yağış neticesinde su baskınları meydana gelmiştir.

Busenur Doğanay Ankara’da sel felaketinde can verdi! Son sözleri yürekleri yaktı!

Ekiplerimizin çalışmaları ile İvedik'te 8 vatandaşımız mahsur kaldıkları yerlerden kurtarılmıştır" denildi.

 

 

İLGİLİ HABERLER