Gündem
  • 26.11.2023 18:58

Antalya'da caddeler göle döndü!

Yağmur ve fırtınanın etkili olduğu Antalya'da hayat durma noktasına geldi. Araçların güçlükle ilerlediği sokaklarda bazı vatandaşlar, eski bir buzdolabını tekneye dönüştürdü ve kürek çekerek suda ilerlemeye çalıştı.

Türkiye, Meteroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının akabinde yağışlı havanın etkisine girdi.

Yurdun birçok bölgesinde sokaklar göle dönerken, vapur seferleri de iptal edildi.

Başta İzmir olmak üzere Antalya'da sağanak yağış nedeniyle, Gebiz Mahallesi'nde Çığırtkan Çayı Deresi taştı.

Taşan su, köprünün bir bölümünde zarara neden olurken, jandarma ekipleri bölgede önlem aldı ve araçların geçişine izin vermedi.

Tekneler battı, zarar büyük

Belkıs Mahallesi'ndeki Köprüçay Irmağı'nın debisi de yükseldi. Taşan su, ırmak kenarındaki restoranlara ve tarım arazilerine doldu. Öte yandan fırtınanın etkisiyle oluşan dalgalar sonrası Yat Limanı'ndaki bir tekne battı, birçoğu da zarar gördü.

66 mahalalede elektrik yok

Serik'teki 66 mahallede fırtına ve yağmur nedeniyle yer yer elektrik kesintileri meydana geldi. Bazı bölgelerde ya elektrik telleri koptu ya da direkler yıkıldı. Kökez Mahallesi Üründü yolundaki ana dağıtım merkezi trafosunda da dün akşam saatlerinde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri, olay yerine gelerek yangına müdahale etti. Trafonun tekrar devreye alınması için ekipler çalışma başlattı.

Buzdolabından tekne

Serik Sanayi Sitesi'nin bazı bölümlerinde yağış nedeniyle su birikintileri oluştu. Bazı vatandaşlar eski bir buzdolabını tekneye dönüştürerek, kürek çekerek suda ilerlemeye çalıştı. Cep telefonu ile bu anları görüntüleyen kişilerin "Burada kaldık, AKUT'u arayın, yardım edin" dediği duyuldu.

Otomobillerin plakaları düştü

Manavgat'ın Sorgun Mahallesi'nde de ahşap elektrik direği devrildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerince sokak trafiğe kapatılırken, araçlar geri döndürüldü. Bölgede elektrikler, tedbir amaçlı kesildi.

Antalya kent merkezinde kuvvetli rüzgar ve yağışın ardından oluşan su birikintileri nedeniyle bazı otomobillerin plakaları düştü. Bulunan plakaların ise yol kenarındaki ağaca asıldığı görüldü.

Şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Antalya'daki yat limanlarında bazı tekneler battı, birçok tekne de zarar gördü. Fırtına nedeniyle gelen ihbarlarla yoğun bir çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri fırtınanın etkisini yitirmesinin ardından da yaşanabilecek olumsuzlukları önleme adına çalışmalarına devam ediyor.

Güncellenme Tarihi : 26.11.2023 18:59

İLGİLİ HABERLER