Asayiş
  • 14.6.2019 07:20

Araçta akılalmaz düzenek! 9. kez yakalanan sürücüye rekor ceza!

Kırıkkale'de bir sürücü cezalara rağmen 9. kez alkollü yakalandı. Ancak bu sefer otomobiline öyle bir düzenek yaptı ki görenler şaşkına döndü. Otomobiline 5 litrelik bidondan yaptığı düzenekle alkol alan sürücünün ehliyetine 2049 yılına kadar el konuldu. Otomobili otoparka çekilen sürücüye, 14 bin lira da para cezası uygulandı

Kırıkkale'de, otomobiline 5 litrelik bidondan yaptığı düzenekle alkol alan sürücünün ehliyetine, 9. kez alkollü araç kullanmaktan 2049 yılına kadar el konuldu.

AA'nın haberine göre, B.S. idaresindeki otomobilin trafiği tehlikeye düşürdüğü bilgisini alan ekipler, aracı Bölge Trafik İstasyonu önündeki yol uygulamasında durdurdu. Ekipler, alkol kontrolü yaptıkları sürücü B.S.'nin 3.44 promil alkollü olduğunu tespit etti.

Araçtaki aramada ortaya çıkan düzenek ise şaşkına çevirdi. B.S.'nin 5 litrelik temizlik malzemesi bidonuna kendisinin yaptığı boğma rakıyı koyup, ayarladığı düzenekle içtiği belirlendi. 9. kez alkollü araç kullanmaktan ehliyetine 2049 yılına kadar el konulan B.S'nin otomobili otoparka çekildi ve 14 bin lira para cezası uygulandı.

Güncellenme Tarihi : 14.6.2019 09:52

İLGİLİ HABERLER