Spor
  • 24.5.2023 12:59

Arda Güler Almanya yolunda

Arda Güler'in en ciddi talibi Almanya'dan!
Fenerbahçe'nin genç yeteneği Arda Güler, performansı ile birçok Avrupa takımının gündemine gelmeyi başardı. Arda'yı isteyen takımlar arasında Bundesliga temsilcisi Leipzig ön plana çıkmış durumda.

Alman ekibi Leipzig, 18 yaşındaki milli futbolcu Arda Güler için sarı-lacivertli yönetim ile girişimlerini hızlandırmış durumda.

Hollanda'dan Ajax, İspanya'dan Real Sociedad, Arda Güler ile ilgilenen diğer takımlar. Dortmund ise Jude Bellingham'ın satışından sonra bir hamle yapacak.

1500 DAKİKA AYRINTISI KALKIYOR

Arda Güler'in 1500 dakikayı dolduramazsa 5 milyon euro olan serbest kalma maddesi devre dışı bırakılıyor. Taraflar arası sözlü anlaşma yapıldı. Arda'nın şu an 1216 dakikası var. 1500'ü geçerse 17.5 milyon euro olacak serbest kalma maddesinin de devre dışı kalması için prensip anlaşması sağlandı.

SÖZLEŞME GÜNCELLENİYOR

Başkan Ali Koç'un talebiyle Arda'nın ailesiyle görüşüp anlaşan Fenerbahçe yönetiminin kısa süre sonra sözleşmeyi güncelleyeceği bildirildi.

BU SEZON PERFORMANSI

Arda, bu sezon 31 karşılaşmada görev aldı. Genç yetenek, bu süre içinde 6 gol, 5 asistlik performans sergileyerek takımına skor katkısında bulundu. Arda Güler, milli takım formasını da 2 kere giyme başarısı gösterdi.

PİYASA DEĞERİ 11 MİLYON EURO

Genç yıldızın güncel piyasa değeri 11 milyon euro olarak gösteriliyor. Arda Güler, bu sezonun başından itibaren özel antrenmanlar yaparak hazırlanıyor. Genç oyuncu bu konuda geniş bir antrenör kadrosu oluşturdu.

Güncellenme Tarihi : 24.5.2023 13:00

İLGİLİ HABERLER