Yaşam
  • 31.10.2008 03:31

ARTIK GÜZELLİK DE PARA ETMİYOR!..

Dudak uçuklatacak ücretler alan güzel oyuncuların maaşı krizden dolayı fena düştü. Bergüzar Korel'in aylık kazancı 100 bin YTL'den 70 bin YTL'ye düşürüldü.
Tuba Büyüküstün ise artık 100 değil 50 bin YTL alacak...Tüm dünyayı sarsan ekonomik krizin etkileri televizyon dünyasında da kendisini hissettirmeye başladı. Bazı diziler peş peşe ekranlara veda etmeye başladı. Ekonomik krizden en çok, yetenekleri ve güzellikleriyle her gece milyonları ekran başına bağlayan ve bölüm başına süper ücretler alan genç oyuncular etkilendi.
“Bin Bir Gece”dizisinin kaldırılması gündemde. Kanal yönetimi dizinin devam edeceği süre içinde, yapımcıya yüzde 30 daha az ödeme yapacağını bildirdi. Bu da Bergüzar Korel'in aylık kazancının 100 bin YTL'den 70 bin YTL'ye inmesi demek. Tuba Büyüküstün, şu anda rol aldığı Asi dizisinden haftada 25 bin YTL kazanıyor. Ne var ki kanal yönetimi, Antakya'da çekilen dizinin maliyetinin yüksekliği nedeniyle diziyi 15 günde bir yayınlamayı düşünüyor. Bu da Büyüküstün'ün kazancının ayda 100 bin YTL'den 50 bin YTL'ye düşmesi anlamına geliyor.
FADİK İŞSİZ KALDI
Sinema ve dizilerdeki son iki yıldaki performansıyla en çok kazanan oyuncular arasına adını yazdırmayı başaran Fadik Sevin Atasoy ise kriz nedeniyle işsiz kaldı. Star TV'de yayınlanan Son Bahar dizisinde rol alan Atasoy yardımcı rolde oynadığı halde bölüm başı 25 bin YTL ücret alıyordu. Yapımcı ünlü oyuncunun ücretinde haftada 10 bin YTL'lik indirim yapmak istedi. Atasoy bunu kabul etmeyince senaristler tarafından öldürüldü. Yetkililer diğer oyuncuların da maaşında büyük bir indirime gidileceğini açıkladı...
DÜNE KADAR KİM NE KAZANIYORDU?
Beren Saat - 28 bin YTL - Aşk-ı Memnu
Bergüzar Korel 25 bin YTL-Binbir Gece
Tuba Büyüküstün 25 bin YTL- Asi
Vildan Atasever 23 bin YTL-Gece Sesleri
Saadet Işıl Aksoy 18 bin YTLKalpsiz Adam
Aslı Tandoğan 18 bin YTL-Dudaktan Kalbe
Sinem Kobal 18 bin YTL-Selena
Fahriye Evcen 17 bin YTL-Kalpsiz Adam
Deniz Çakır 17 bin YTLYaprak Dökümü
Berrak Tüzünataç 15 bin YTL-Elveda Rumeli
Gamze Özçelik 15 bin YTLArka Sokaklar.

Güncellenme Tarihi : 15.5.2016 04:48

İLGİLİ HABERLER