Yaşam
  • 8.5.2023 10:00

Arzum Onan resmen açıkladı: Evet boşanıyoruz!

Arzum Onan resmen açıkladı: Evet boşanıyoruz! ‘Mehmet istedi’ itirafı dikkat çekti…

Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan'ın 27 yıllık evlilikleri resmen sona eriyor. Boşanacakları iddialarıyla ilgili konuşan Arzum Onan, "Boşanmayı Mehmet istedi. Davayı benim açmamın daha uygun olacağına karar verdik" dedi.

Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan'ın evliliklerinde kriz olduğu ve boşanacakları söylentileri bir süredir gündemdeydi. 27 yıllık evliliğin biteceği dedikodularını Arzum Onan yaptığı açıklamayla doğruladı. Mehmet Aslantuğ'a yönelik eleştirilere tepki gösteren Arzum Onan, Mehmet Aslantuğ'un siyasi mücadelesi üzerinden vurulmaya çalışıldığını savundu. Mehmet Aslantuğ, TİP'ten Muğla milletvekili adayı olmuştu.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Arzum Onan, “Bazılarının vicdanı yok. Sırf kendi çıkarları uğruna, neredeyse bir ömür geçirdiğim, hepinizin yakından tanıdığı; tutarlı, saygılı, hassas Mehmet’i, son derece çirkin bir yalanla, konumlandığı siyasi mücadelesi üzerinden vurmaya çalışıyorlar." dedi.

"Oysa çok nazik bir üslupla açıklamaya çalıştım” diyen Arzum Onan şöyle devam etti:

PSİKOLOJİK ŞİDDET Mİ UYGULADI?

"30 yıla yakın zamandır sevdiğim adamın; değil ‘psikolojik şiddet, her daim yanımda olan, destekleyen kişiliği, bu türden iftiralara malzeme olmayı asla hak etmez’ dedim. Boşanma sürecini de; başta oğlumuz, sevdiklerimiz ve sevenlerimiz için ilave duygusal yüklere dönüştürmemek adına böyle tarif ettim."

BOŞANMAYI İSTEYEN MEHMET OLDU

"Zaman içinde gelinen aşamada, boşanmayı talep eden Mehmet oldu. Dava sürecini benim başlatmamın da daha seviyeli bir yaklaşım olacağına karar verdik. 29 Mayıs boşanma tarihimiz dışındaki bu yalan iddialar alenen kötü niyet barındırmakta, amaçlı yapılmaktadır."

"Daha önce de paylaştığım üzere; zamanla her ilişkinin yaşadığı/yaşayabileceği bir yorgunluktan geçiyor olmak; birbirimize olan sevgimizi, saygımızı, ailemizin durduğu yeri değiştirmeyecek! Sevgiyle, sükunetle…”

ARZUM ONAN DAHA ÖNCE NE DEMİŞTİ?

Onan ayrılık iddialarıyla ilgili yaptığı ilk açıklamada şunları söylemişti:

“Daha depremin yaralarını saramamışken, ülkece acılı ve zor günlerden geçerken, Mehmet son derece saygın bir mücadele sürecinde üstelik seçime sadece 15 gün kalmışken; hakkımızda çıkan habere yönelik cevap vermek zorunda olmak son derece üzücü!"

30 yıla yakın zamandır sevdiğim adamın; değil ‘psikolojik şiddet’ , her daim yanımda olan ve beni destekleyen kişiliği bu türden dedikodulara malzeme olmayı asla haketmez. Zamanla her ilişkinin yaşadığı/yaşayabileceği bir yorgunluktan geçiyor olmak; asla birbirimize olan sevgimizi, saygımızı ve ailemizin durduğu yeri değiştirmez.”

Onan’ın açıklamasına Aslantuğ da kayıtsız kalmayarak şu yanıtı vermişti:

“Erkeksiniz ya da kadın; elinizi tutan da kadın ya da erkek, hiç fark etmez. Dönüp iyice bir daha bakın. Ya değer aşılar ya da değer aşındırır! Hayatımıza kattığın her şey için minnettarım.”

Güncellenme Tarihi : 8.5.2023 23:46

İLGİLİ HABERLER