Spor
  • 30.3.2011 12:39

AVUSTURYA BASINI: TÜRKİYE'DE BETON GİBİ DELİNDİK

Avusturya basınında şu yorumlar yapıldı:

KURIER GAZETESİ: "YİNE PLANSIZ BİR TAKIM PERFORMANSI"

Müthiş bir seyirci desteği ile aşılmaz bir duvar gibi duran Türk Milli Takımı'nın özgüveni de mükemmeldi. Kötü bir Belçika maçından sonra yine aynı skorla (2-0) mağlubiyet. Artık federasyon, teknik direktör Didi Constantini'nin durumunu değerlendirmeli."

DİE PRESSE GAZETESİ: "TÜRKİYE'YE DE AYNI SKORLA YENİLDİK: 2-0"

Avusturya takımları sadece milliler değil, özel kulüpler de son yıllarda İstanbul'dan eli boş dönmeye başladı. Avrupa Şampiyonası eleme maçlarında bizim için çok önemli olan Belçika ve Türkiye maçlarını 2-0'lık aynı sonuçlarla kaybettik. Federasyon yetkilileri teknik direktör Didi Constantini'nin durumunu bir kez daha gözden geçirmeliler.."

KRONE GAZETESİ: "AVRUPA İHTİMALLERİ TÜKENİYOR"

"Avrupa Şampiyonası'na katılma ihtimallerimiz Belçika ve Türkiye yenilgileriyle tükenmeye başladı. Belki de tükendi!. Arda Turan ve Gökhan Gönül'ün kaydettikleri goller ile sağanak yağmurda Polonya ve Ukrayna'daki şampiyonaya katılma umutlarımız tükenmiş gibi.."

DER STANDARD: "TÜRKİYE'DE BETON GİBİ DELİNDİK: 2-0"

Constantini'nin savunma taktikleri başarılı olmadı. Meier penaltı kaçırdı. Türkiye mağlubiyeti ile Avrupa Şampiyonası umutları da tükenmiş gibi. İlk golde Türklerin yıldız oyuncusu Arda sahneye çıktı. Ekrem Dağ yavaş kalınca Arda akıllı bir vuruşla takımını öne geçirdi. Gökhan'ın golü de klas bir vuruş ile gerçekleşti. Federasyon Başkanı Leo Windtner, teknik adama yapılan eleştirilere karşı, "Her yenilgiden sonra Cosntantini'yi ağır şekilde eleştirmenin anlamı yok" dedi.

UEFA VE FIFA'DA MİLLİ MAÇIN YANKILARI

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki beşinci maçında Avusturya'yı 2-0 yenmesi UEFA ve FIFA'nın resmi internet sitelerinde de yer buldu.
UEFA ve FIFA'da milli maç hakkında şu yorumlar yer aldı;

UEFA: TÜRKİYE, AVUSTURYA GALİBİYETİYLE YARALARINI SARDI

Yağmurlu İstanbul akşamında oynanan müsabakada Arda Turan ve Gökhan Gönül'ün golleri Guus Hiddink'in öğrencilerine galibiyet için yeterli oldu.

FIFA: TÜRKİYE, ARDA VE GÖKHAN'IN GOLLERİYLE 3 PUANI CEBE KOYDU

Türkiye, İstanbul'da ağırladığı Avusturya karşısında Arda Turan ve Gökhan Gönül kaydettiği gollerle 2-0 galip gelerek, 3 puanı hanesine yazdırdı.

Güncellenme Tarihi : 23.3.2016 19:00

İLGİLİ HABERLER