Medya
  • 22.2.2014 14:54

Aydın Doğan'ın rüyasına giren o 2 husus belli oldu

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı bugün Aydın Doğan’ın paralel örgüt tarafından nasıl kafeslendiğine dair somut dosyaları açtı.

“Doğan’ın rüyalarına giren iki husus” başlıklı yazısında Aydın Doğan’ın iki kritik davayla Doğan Holding’in toplam değeri kadar bir paranın cebinden çıkacakken kafeslenme serüveninin de o noktada başladığını işaret etti, yazısının devamını yarına bıraktı.

Bu arada Kütahyalı da Sevilay Yükselir gibi Fetullah Gülen ve Şefkat Tepe dizisi aleyhinde suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Yazısı şöyle:

AYDIN DOĞAN’IN RÜYALARI

Biliyorsunuz bu aralar görülen rüyalar pek moda. Gülen cemaatinin imamları sürekli Hz. Peygamber’i rüyalarında gördüğünü iddia ediyor. Hatta başkalarına Siz rüyalarınızda göremiyorsunuz o yüzden bizi kıskanıyorsunuz tipinde delilik sınırında açıklamalar yapıyorlar.

Benim merak ettiğim husus acaba Aydın Doğan bu aralar rüyalarında neler görüyor?

NEDİR BU AŞKIN SEBEBİ?

20 Haziran 1999′da Aydın Doğan’ın gazeteleri şu manşetle çıkmıştı: Devleti ele geçirmek isteyen Fethullah Hoca’nın şeriatçı Taliban yönetimiyle işbirliği ortaya çıktı.

Haberlerin içeriğinde de Doğan’ın tüm gazeteleri Gülen’e dümdüz gidiyordu.

Şimdi ise Babıali’deki herkes Aydın Doğan Fethullah Gülen işbirliğinden bahsediyor.

Peki şu anki akıllara seza Doğan-Gülen işbirliğinin sebebi ne?

İKİ HUSUS ŞİFRESİ

Hidayet Karaca ile Fethullah Gülen arasındaki konuşmanın en ama en önemli cümlesi şuydu: Özellikle sizin ilgilendiğiniz iki husus noktasında Aydın Bey çok memnun oldu.

Fethullah Gülen Aydın Doğan’a dair hangi iki husus noktasında ilgilendi acaba?

7 Şubat 2012′den sonra paralel örgüt ile meşru devlet savaşı fiilen başlamıştı. Ama bu savaş resmen ilan edilemiyordu. Bu arada paralel örgüt bugünler için yığınak yapmaya başlamıştı.

“HAYDAAAAAA”LIK HABER

İşte tam o dönemde Mayıs 2012′de bir haber düştü ajanslara.

Mevzuyu bilerek o haberi okuyanlar şöyle demekten kendini alamadı:

Haydaaaaaaaaaaaaaa….

Yargıtay 7. Ceza Dairesi, İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ ile Doğan Gazetecilik AŞ yöneticileri hakkında, kâğıt ithalatında küçük yatırımcıyı zarara uğratmak suçundan verdiği beraat kararını bozdu.

Daire kararı oybirliği ile aldı. Bozma kararında şöyle denildi: “Somut olayda gazete kâğıdı ve baskı malzemesi ithalatı işlemlerinde, Doğan Grubu’nun kontrolünde olan dolayısıyla halka açık anonim ortaklar Hürriyet ve Milliyet ile ilişkili olan yurtdışında kurulu Sortal Trading Ltd. ve Shawclif Trading Ltd. şirketlerinin ikinci bir aracı olarak dolaylı işlemler için kullanıldıkları ve muvazaalı işlemlerle halka açık şirketler olan Hürriyet ve Milliyet’in kârının azaltılarak, örtülü kazanç aktarımı yapıldığı anlaşılmaktadır. Burada emsallerinden bariz şekilde farklı fiyat uygulaması hususu aranmayacaktır. Çünkü, normal şartlarda bu off-shore şirketler (Sortal Trading Ltd.ve Shawclif Trading Ltd.) Doğan Grubu’nun kontrolü altında olmasaydı hiçbir şekilde ithalata dahil edilmeyeceklerdi.”

BİR “HAYDAAAAAAA”LIK HABER DAHA AJANSLARA DÜŞTÜ

Hemen ardından bir Haydaaaaaaaaa’lık haber daha düştü ajanslara. Yargıtay Başsavcılığı, Doğan Yayın Holding’in yüzde 25′inin Alman firması Axel Springer’e satışı işlemlerinin kayıtlara geçirilmesinde “hile yapıldığını” savundu. Başsavcılık, Aydın Doğan ve Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu üyelerinden 3′üne verilen beraat kararının bozulmasını istedi.

Başsavcılık, Aydın Doğan ile Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu üyeleri Soner Gedik, Mehmet Ali Yalçındağ ve Barbaros Hayrettin Çağa hakkındaki beraat kararının bozulması yönünde tebliğname hazırladı.

DOĞAN HOLDİNG’İN TOPLAM DEĞERİ KADAR BİR PARA AYDIN DOĞAN’IN CEBİNDEN ÇIKACAKTI

Beraatın aksi bir karar çıkması durumunda Doğan Holding’in toplam değeri kadar bir paranın Aydın Doğan’ın cebinden çıkması gereken iki dava ya da daha doğru tabirle İKİ HUSUS… Yarın devam…

BEN DE DAVA AÇACAĞIM

Bu arada son günlerde benimle birlikte gazetem hakkında kara propaganda dizileriyle itibarsızlaştırma operasyonu yapan Gülen ve medyası hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

KÜTAHYALI’NIN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 07:28

İLGİLİ HABERLER