Spor
  • 30.4.2010 12:44

AYKUT KOCAMAN, DAUM İÇİN NE DEDİ?

Kocaman, Bursaspor'u takdir ettiğini belirtirken, sezon sonunda görevi bırakıp bırakmamakla ilgili henüz karar vermediğini söyledi.

Turkcell Süper Lig’de son 3 haftaya lider giren Fenerbahçe’nin sportif direktörü Aykut Kocaman, NTV Spor’un sorularını yanıtladı.

Kocaman, şampiyonluk mücadelesinden, Daum’la kendisi hakkında çıkan haberlere ve profesyonel yöneticilik kariyerine dair, haber müdürümüz Haluk Yürekli’ye çarpıcı açıklamalar yaptı.

BURSASPOR VE ERTUĞRUL SAĞLAM’A TEBRİK

Sezon başından bu yana inişli-çıkışlı bir grafik çizdiklerini belirten Kocaman, “İlk 8 hafta ligin 2 büyük favorisi vardı; Fenerbahçe ve Galatasaray. Son 3 maça da aynadır aslında bu. Futbolda kesin yargılarda bulunmamak lazım. İlk haftalar skor açısından şahane bir süreçti. Ondan sonra düşüş olacağını bekliyorduk, ama beklediğimizden sert bir düşüş oldu. Şimdi tekrar sıçradık. Umarım bu çıkışı şampiyonlukla taçlandırırız” dedi.

Aykut Kocaman, Fenerbahçe’yi 1 puan geriden takip eden Bursaspor hakkında da övgü dolu sözler söyledi. “Daha 3 hafta var ve hiç bir şey belli değil. Umarım yürüyüşümüz devam eder. Ancak şampiyon olsak dahi, Bursaspor ve Ertuğrul Sağlam’ı tebrik ederim. Bugüne kadar verdikleri mücadele gerçekten takdire şayan” diye konuştu.

Genç yönetici, Kadıköy’de 3-2 kaybettikleri Bursaspor maçının ligin kırılma anlarından biri olduğunu da ifade ederken, “O maçı kazansaydık şu an şampiyonduk. Puandan ziyade psikolojik olarak çok şeyler götürdü o maç bizden. Bu anlamda Bursa’yı yukarı iterken, rüzgar bizi geriye itti” dedi.

Aykut Kocaman, takımda skor kısırlığına yönelik eleştirilere ise, Daum’un takım savunmasına çok büyük önem verdiğini söyleyerek cevap verdi.

"HENÜZ KARAR VERMEDİM"

Aykut Kocaman, sezon başından bu yana yürüttüğü sportif direktörlük görevinde zorluklar yaşadığını ve yaşayacağını vurgularken, “Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Hele benim gibi insanlar böyle bir şeyi asla düşünmezler. Zorluklar yaşandı, yaşanıyor, yaşanacak. Bu işin bir parçası. Benim yaşadığım en büyük sıkıntı sportif direktör denilen kişiye sağlam bir zeminin ülkemizde henüz oluşmamış olması” diye konuştu.

“Futbol oynamayı, dolayısıyla sahanın içini çok özledim” diyerek, gönlünden geçenin teknik direktörlük yapmak olduğunu söyleyen Kocaman, “Bundan sonra sportif direktör ya da teknik direktör olarak yoluma devam edeceğim. Profesyonel yöneticilikten de öğrendiğim şeyler oldu. Sportif direktörlüğü bırakmak ya da bırakmamakla ilgili kararı henüz vermedim. Sonuçta profesyonel bir iş yapıyorum, benim performansımı da yöneticiler değerlendirecektir” dedi.

"SKORLAR İYİ, DAUM’LA DA ARAM İYİ!"

Sportif direktör Kocaman, zaman zaman aralarında sorun olduğu yönünde haberler çıkan Christoph Daum’la ilgili olarak ise medyaya gönderme yaptı.

Kocaman, “Ben hep sıkıntılı anlarda devreye giren bir yüzüm. Sonuçlar iyi olduğu için Daum’la aram şu anda iyi! Ama kötü gittiğinde medyada yine aramızın kötü olduğuna dair haberler çıkacaktır. Bu ironiyi yapmamın sebebi; takım iyi giderken verdiğim cevaplar belki daha makul olur” dedi.

GUIZA’YA NASİHAT

Aykut Kocaman, kaçırdığı gollerle eleştirilen Daniel Güiza ile olarak da, “Futbolculuk profesyonel ve yüksek gelir getiren mesleklerden biri artık günümüzde. Hem Güiza hem tüm sporcular için söylüyorum; profesyonel insanlar kendi yaralarını da sarmayı bilmeliler” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 08:14

İLGİLİ HABERLER