Dünya
  • 16.9.2023 14:30

Aynı dönemde ayarttığı 30 kadını idare edip ilişkiye giren Haham tutuklandı

'Jake Segal:' 30'dan fazla kadınla çıkan hahama karşı iddianame açıldı

İsrail'in Dolandırıcılık departmanı tarafından yürütülen soruşturmada, şüphelinin çevrimiçi flört siteleri ve uygulamalarında tanıştığı iddia edilen 30'dan fazla kadının izini sürdü.

İsrail karıştı... Çapkın haham

Kudüs Bölge Savcılığı Perşembe günü yaptığı duyuruda, Haham Yosef Paryzer hakkında, bekar " Jake Segal " kişiliğini kullanarak 30 kadını eşzamanlı ilişkiye girmek üzere kandırdığı için bir iddianamenin açıldığını duyurdu .

34 yaşındaki Amerikan vatandaşı ve evli iki çocuk babası Paryzer, ikili bir hayat yaşıyordu. En küçük çocuğu, sırrının ortaya çıkmasından sadece üç ay önce doğdu. Ultra-Ortodoks ailesiyle birlikte Kudüs'te yaşadı ve bir yeshiva'da öğretmenlik yaptı, ancak aynı zamanda kendisini Tinder, Bumble ve OkCupid gibi çeşitli flört web siteleri ve uygulamalarında Segal olarak tanıttı. Segal, kadınlara, köpek eğitmeni olarak çalışan bekar, sekülerden geleneksele bir adam olarak göründü.

Segal olarak 2016'dan bu yana çoğu aynı anda olmak üzere 30'dan fazla kadınla çıktı . Evlilik dışı en uzun ilişkilerinden biri neredeyse yedi yıl sürdü. Paryzer, kadınlara evlilik ve aileye yönelik görünen ciddi ilişkiler sözü verdi.

Kadınlara bu ilişkiyi kardeşine veya annesine anlattığını iddia ediyordu. Hatta bir kadından annesiyle tanışmak için kendisiyle birlikte Londra'ya uçmasını istedi.

İddianamede, Paryzer'in kadınlara sevgi yağdırdığı, asla sözlerini yerine getirme niyetinde olmadığı, yalnızca onların güvenini kazanmak için, kendi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sistematik ve sofistike bir çalışma tarzının parçası olduğu iddia edildi.

Yeshiva aldatıcısı kimdi? 

İddianame, Paryzer'in OkCupid'de bir kadınla nasıl tanıştığını ve bir haftalık konuşmaların ardından onu bir arkadaşının dairesine götürdüğünü ve burada "rahatça oturup konuşabilecekleri"ni ayrıntılarıyla anlatıyor.

Kadın, Paryzer'in sohbette oyun oynadığı ve onları cinsel ilişkiye girmeye yönlendirdiği iddia edilen önceki ilişkisi nedeniyle perişan ve zihinsel olarak duygusal durumdaydı.

Daha sonra ona gitmesi gerektiğini söyledi ve kadını arabasına bıraktı. Davranışlarından şikayetçi oldu ama adam ciddi bir ilişki istediğine yemin etti. Cinsel ilişkilerin devam etmesi amacıyla onu bu bahaneyle oyalamakla suçlandı.

Kalp kırıklığını ve aldatmayı simgeleyen, etrafı güllerle çevrili bir hahamın yapay zeka tarafından oluşturulmuş sanatsal illüstrasyonu.  (kaynak: The Jerusalem Post)https://images.jpost.com/image/upload/f_auto,fl_lossy/Icons/zoom-image-icon.svg

Kalp kırıklığını ve aldatmayı simgeleyen, etrafı güllerle çevrili bir hahamın yapay zeka tarafından oluşturulmuş sanatsal illüstrasyonu. (kaynak: The Jerusalem Post)

Başka bir kadına eskiden dindar biri olduğunu söylemişti ve kadın ciddi bir ilişki istemediğini söylediğinde ona İsrail'de yalnız olduğunu ve kendisi dışında kimseyle çıkmak istemediğini söylüyordu. Ayrıca kısır olduğunu, dolayısıyla doğum kontrolüne gerek olmadığını da paylaştı.

Bir kadın, kendisiyle seks peşinde olduğu için Paryzer'la ilişkisini kesti, ancak Paryzer yıllar sonra davranışını düzelttiğini iddia ederek onunla temasa geçti ve ilişkiyi yeniden başlattı.

Şüpheli, dindar evli bir adam olarak gerçek statüsünü birçok yalanla gizledi. Bir kadına, dindar oda arkadaşları nedeniyle Şabat sırasında telefonla iletişim kuramadığını ve onlarla yaşadığı sorunların onu ziyaret etmesine engel olduğunu söyledi.

Bir diğer bahane ise kuzeninin ya da Kanada'dan bir arkadaşının ziyarete gelmesi ve evine gidememesiydi. Bir kadın arabasında bir çocuk koltuğu fark etti ve bunun yardım ettiği bir arkadaşına ait olduğunu söyledi.

Güvenlerini kazanmak için bazı kadınlara aldatılmanın üstesinden gelmeye başladığını, bir kadına iki yılı aşkın süredir seks yapmadığını ve hiç kimseyle yatağa atlamadığını söylemişti.

Bölge savcısı, Paryzer'in flört uygulamaları aracılığıyla kadınlara sadece seks için kur yaptığını, aynı zamanda onlardan cinsel görüntü ve videolar çekerek bununla tehdit ederek ilişki yaşadığını iddia etti.Çıktığı kadınlardan bazıları onun aldatmacasını anlayınca ikisi polise şikayette bulundu.

İsrail'de kişinin kimliğini aldatarak rıza göstererek cinsel ilişkiye girmesi cinsel bir suç.Kadınlardan bazıları kimliğinin açığa çıkmaması için şikayet yerine  ilişkilerden uzaklaşmayı tercih ediyor.

Paryzer 22 Ağustos'ta tutuklandı ve o zamandan beri hapiste tutuluyor.

Güncellenme Tarihi : 16.9.2023 13:59

İLGİLİ HABERLER