Medya
  • 2.10.2023 22:59

Ayşenur Arslan'dan Ankara'daki saldırısı açıklaması: Hiçbir şey yapamadan ölünmez

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan'dan Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin skandal açıklama: Hiçbir şey yapamadan ölünmez

Terör örgütü PKK mensubu iki terörist, dün İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelerek bombalı saldırıda bulundu. Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada skandal ifadeler kullandı. Tekerlemeler söyleyerek terör saldırısını aklamaya çalışan Arslan, "Kendini patlattığı söylenen kişi, belki de üzerinde patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Hiçbir şey yapamadan ölünmez" diye konuştu.

Teröristin kendini patlamasına anlam veremediğini söyledi

Yaptığı açıklamalarıyla çokça eleştirilen Medya Mahallesi programının sunucusu Ayşenur Arslan, Ankara'daki terör saldırısını yorumladı.

Hain saldırıyla ilgili skandal ifadeler kullanan Arslan, bombalı aracı patlatmak varken teröristin kendini patlatmasına anlam veremediğini dile getirdi.

"Hiçbir şey yapamadan ölünmez"

Arslan şu ifadeleri kullandı:

Kendini patlattığı söylenen o kişi, terörist, belki de üzerindeki ya da arabada patlayıcının uzaktan kumandalı olduğunu bilmiyordu. Çünkü; o kadar manasız ki... Gelip hiç bir şey yapamadan, hiçbir şey yapamadan... Hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız aykırı. Durup dururken kendini patlatmış.

"Düz kontak çalıştırıp, bombayı patlatmak varken neden birini öldürerek geliniyor"

Hadi geçin onu, hem çok film izliyorum hem de Türkiye'de yaşıyorum netice itibariyle. aklıma takılan sorulardan biri, iddia da edemem elbette bir fantezi olarak görüp geçin.

Ama bir arabanın şoförü öldürülerek, neden Ankara'da bir araba o kadar kolaydır ki: düz kontak çalıştıracaksınız, bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara'da bunu yapmak varken, gecenin bir vakti diyelim ki neden Kayseri'de birini öldürerek 'Ben geliyorum hey, bak ben yola çıktım bombalarımla. Bombalar sırtımızda, tabanca belimizde' dimi?! Nedir yani..

Güncellenme Tarihi : 3.10.2023 15:16

İLGİLİ HABERLER